Nowy projekt Novej Silesii w Katowicach z sieciowym hotelem   INWESTYCJE

Vastint Poland zaprezentował nowy projekt koncepcyjny zespołu biurowo-hotelowego Nova Silesia, który powstanie w centrum Katowic, w miejscu dawnego hotelu Silesia. Kompleks składał się będzie z dwóch 14-kondygnacyjnych budynków biurowych, 7-kondygnacyjnego hotelu sieciowego ze 150 pokojami i podziemnego garażu.

Na działce o powierzchni ponad 0,9 ha powstanie hotel o powierzchni ok. 5 tys. m kw. oraz dwa budynki biurowe o powierzchni 30 tys. m kw. Zgodnie z wymogami planu zagospodarowania przestrzennego miasta, co najmniej 70 proc. parterów budynków zostanie przeznaczonych na usługi publiczne. – Zakończyliśmy prace projektowe. Hotel Silesia, który był nieczynny przez 13 lat, zostanie zastąpiony wielofunkcyjnym kompleksem budynków, który będzie generować ruch i życie w tej części miasta – mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Wygląd zewnętrzny budynków odzwierciedla ich charakter: proste, powtarzalne elementy, materiały najwyższej jakości, przywiązanie do detali. Nova Silesia stanowić będzie eleganckie domknięcie zachodniej ściany katowickiego Rynku. Projekt budynków wykonała firma APA Wojciechowski. Wszystkie trzy budynki zostaną zbudowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i będą certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami dla budynków energooszczędnych – LEED na poziomie Gold oraz równolegle według kryteriów certyfikatu WELL, co gwarantuje komfort użytkowników i zapewnia najwyższy poziom proekologicznych rozwiązań.

Od samego początku prac projektowych duży nacisk położono na integrację projektu z otaczającym krajobrazem miejskim. Budynki zostały rozmieszczone w taki sposób, aby zagwarantować swobodny przepływ ruchu pieszego przez teren działki. Pomiędzy biurowcami a Supersamem powstanie ogólnodostępny pasaż dla pieszych, a w środku kompleksu – publiczny plac z dużą ilością zieleni, który będzie pełnić funkcję strefy odpoczynku dla pracowników i przechodniów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *