Kiermusy na sprzedaż   TRANSAKCJE

Kompleks Kiermusy położony koło Tykocina na Podlasiu m.in. z Dworkiem nad Łąkami, Karczmą Rzym, pięcioma Czworakami, Altaną Zdrowia i Urody oraz Domkiem Rasputina został wystawiony na sprzedaż przez właścicieli za 5,6 mln zł.

Jak zapewnia Andrzej Żamojda, który zdecydował się sprzedaż ze względu ma swój wiek i zdrowie, obiekt ma wysokie obłożenie i przychodu od wiosny do jesieni. Np. obrót miesięczny latem wynosi 300-350 tys. zł, przy 50-60-proc. zysku. Obroty roczne wynoszą ok. 3 mln zł, a zysk 200-300 tys. Od maja do sierpnia obłożenie wynosi ok. 90 proc., podobnie w święta. Do tego w Kiermusach organizowane są również przez Żamojdę targi staroci, które przynoszą kilkadziesiąt tysięcy zysku.

Oferta sprzedaży dotyczy tak całości Rzeczpospolitej Kiermusiańskiej (bez Muzeum Oręża i Ostoi Żubra), jak i poszczególnych składowych. Np. Czworaki o powierzchni po ok. 100 m kw. wraz z działką o pow. 700-1000 m kw. kosztują po 450 tys. zł, a więc za całość – 2,25 mln zł (4,5 tys./m kw.). Z kolei połączone ze sobą Dworek i Karczma wraz z Altaną Zdrowia, basenem oraz Domkiem Rasputina – 3,3 mln zł. Łącznie w Dworku, Karczmie i Czworakach jest 112 miejsc noclegowych. Karczma Rzym ma powierzchnię 900 m kw., dwie sale konferencyjne na 120 i 140 m kw. oraz 16 miejsc w ośmiu pokojach, Dworek nad Łąkami  dysponuje 28 miejscami w czterech apartamentach i dziesięciu pokojach, w Czworakach jest po osiem miejsc, a w Domku Rasputina dwa. Staropolska Altana Zdrowia i Urody to m.in. balia, jacuzzi, sauna sucha i miejsce do wykonywania masażu, kryty basen. Łącznie w obiekcie jest 2,5 tys. m kw. Poza tym to też prywatny wybieg żubrów, zamek i Muzeum Oręża Polskiego im. Jerzego Hoffmana. Cały obiekt ubezpieczony jest na 11,2 mln zł.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *