W Krakowie powstaje 259 pokojowy hotel ibis Styles   INWESTYCJE

Grupa Accor podpisała umowę o zarządzanie hotelem marki ibis Styles z Grupą UBM Development. Obiekt będzie dysponował 259 pokojami, restauracją oraz podziemnym parkingiem. To kolejny, po otwartym w drugiej połowie 2019 roku, hotel tej marki w Krakowie. Pierwszych gości obiekt przyjąć ma w IV kwartale 2021 roku.

Inwestycja powstaje przy ulicy Mogilskiej, 1,4 km od Starego Miasta i 2,3 km od Rynku Głównego.

Kraków, który znajduje się na prestiżowej liście UNESCO ze względu na wyjątkowo cenne zabytki i liczne przykłady wybitnej architektury, jest bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie Polski. Goście zatrzymujący się w hotelu ibis Styles Kraków Centrum będą mieć te wszystkie atrakcje na wyciągniecie ręki. W sąsiedztwie jest także dworzec kolejowy Kraków Główny oraz hala widowiskowo-sportowa Tauron Arena – miejsce bardzo istotne także z biznesowego punktu widzenia, gdzie każdego roku odbywają się ważne wydarzenia międzynarodowe – mówi Sebastian Vetter, dyrektor zarządzający UBM Development, wiodący europejski deweloper hotelowy.

Zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy o zarządzanie z grupą Accor, ponieważ wierzymy, że marka ibis Styles jest doskonale rozpoznawana w Polsce i zapewnia gościom bardzo dobry standard. Wiemy, że w Krakowie brakuje dużych obiektów hotelowych w segmencie średniego szczebla, zwłaszcza działających w międzynarodowej sieci marek hotelarskich znanej na całym świecie. Jako pierwsi w Polsce wprowadzimy nowy koncept gastronomiczny Accor „CHILL”, który działa już w Wielkiej Brytanii. Liczymy na to, że ciekawa architektura wnętrz oraz niezobowiązująca atmosfera sprawią, że hotel będzie miejscem spotkań nie tylko gości hotelowych, ale też lokalnej społeczności – komentuje Rudolf Grossmayer, dyrektor UBM Hotels.

Hotel zaoferuje gościom zupełnie nowy koncept gastronomiczny - CHILL #53, którego hasłem przewodnim jest „spokój to stan umysłu”, inspirowany kameralnymi kawiarenkami. Przeznaczona do relaksu przestrzeń będzie dostępna dla gości od poranka do późnego wieczoru, oferując im m.in. miejscową kawę wysokiej jakości serwowaną przez mistrzów sztuki baristycznej, świeże wypieki czy przygotowywaną na bieżąco pizzę z kamiennego pieca.

Strategia rozwoju Grupy Accor w Polsce i Europie Wschodniej zakłada dynamiczny rozwój marki ibis Styles. Lokalizacja oraz oferta planowanego hotelu pozwoli na wzmocnienie naszej pozycji w tej części Krakowa poprzez synergię pomiędzy już istniejącymi hotelami oraz tymi, których budowa jest w trakcie realizacji. Jesteśmy dumni, że UBM Development wybrał Accor do zarządzania tym doskonale położonym hotelem w Krakowie. Tym bardziej, że będzie to już nasz drugi wspólny projekt realizowany w Polsce -  dodaje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. Rrozwoju Grupy Accor w Polsce.

Ekonomiczna marka ibis Styles, należąca do portfolio grupy Accor swoją jakość buduje na kreatywnym i unikalnym designie. Każdy hotel posiada swój wyjątkowy i niepowtarzalny motyw przewodni. Pierwszy obiekt marki w Krakowie, ibis Styles Kraków Santorini, zlokalizowany w bliskiej odległości od Zalewu Nowohuckiego, dołączył do hotelowej mapy miasta w październiku 2019 roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *