Niemal 70 mln zł za Vienna House Easy we Wrocławiu   INWESTYCJE

Erbud zawarł kontrakt na budowę 240 pokojowego hotelu Vienna House Easy we Wrocławiu przy ul. Sienkiewicza w okolicy Ogrodu Botanicznego. Wartość umowy to 69 915 595,45 zł netto (około 291 tys. zł za pokój).

W ramach kontraktu Erbud wtybuduje hotelu z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową, garażem podziemnym oraz zagospodarowaniem terenu.

Zakończenie całości robót zostało przewidziane w terminie 22 miesięcy od ich rozpoczęcia.

Hotel będzie częścią przeprojektowanego kompleksu budynków, wokół objętej ochroną zabytków Starej Piekarni. Do kompleksu będą przynależeć także mieszkania studenckie marki Basecamp (na ich budowę podpisano z Erbudem oddzelny kontrakt opiewający na 167 717 139,41 zł netto).

Właścicielem hotelu, którym w ramach dzierżawy będzie zarządzać Vienna House, jest firma ST Wrocław Sienkiewicza. Firma oferuje pod marką Basecamp zakwaterowanie w studenckich apartamentach w Danii, Niemczech i Polsce (w zabytkowej drukarni w Łodzi).  

Hotel, zgodnie z koncepcją mobilności Vienna House, zaoferuje m.in. wypożyczalnię rowerów, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz opcje wspólnego korzystania z samochodów i skuterów, a także telewizory w pokojach umożliwiające podłączenie własnych urządzeń gości, szybką sieć WiFi, mobilnego concierge’a, możliwość samodzielnego zameldowania i wymeldowania. Inwestycja w rewitalizację historycznych budynków piekarni Mamut rozbudowanych o nowe skrzydła planowana była od 10 lat. Od początku przewidywany tam był hotel z ponad 200 pokojami, część biurowa i loftowa.

Wówczas inwestorem miała być opolska spółka K&K Kośniewski Development, której jednak nie udało się pozyskać finansowanie na ten wielofunkcyjny projekt. W 2017 r. nieruchomość odkupiona została przez założoną w tym celu spółkę ST Wrocław Sienkiewicza.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *