Przy Długim Targu w Gdańsku powstanie hotel Indigo   INWESTYCJE

W dziesięciu kamienicach przy Długim Targu w Gdańsku naprzeciwko fontanny Neptuna i Dworu Artusa powstać ma hotel pod należącą do sieci IHG marką IHG – wynika z nieoficjalnych informacji „Hotelarza”.

Fot. Dariusz Przeszłowski

Kamienice sprzedane zostały dwa lata temu przez Agencję Rozwoju Pomorza za 49 mln zł spółce Hotelsberg należącej do pomorskiej grupy Landsberg, specjalizującej się w produkcji wyrobów stalowych. „Nowy właściciel wpłacił początkowo 10 proc. ceny, a na spłatę pozostałych blisko 44 mln zł dostał 25 miesięcy. ARP poinformowała, że 5 lutego zawarła umowy ostatecznie przenoszące własność nieruchomości na nabywcę” – pisze serwis Trojmiasto.pl. Oprócz ciągu kamienic o powierzchni 3,3 tys. m kw., w których znaleźć ma się ok. 60 pokoi, inwestor kupił też grunt na ich tyłach o powierzchni 2,9 tys. m kw., gdzie w następnych latach postawić chce nowy budynek z ok. 100 pokojami. Obecnie kamienice wynajmowane są głównie na biura. Nowy właściciel uzyskał już pozwolenie na zaadaptowanie ich na hotel. Jak wynika z informacji "Hotelarza" podpisał już umowę franczyzową z siecią IHG na wprowadzenie hotelu pod butikową markę Indigo. Za projekt hotelu odpowiada gdyńskie Studio Kwadrat.

W Polsce działają dwa hotele pod marką Indigo - w Warszawie z 60 pokojami w pałacowej kamienicy Branickich z początku XX w. przy Nowym Świecie oraz w Krakowie z 56 pokojami w XIX-wiecznej kamienicy przy Rynku Kleparskim. Podpisano też dwie kolejne umowy franczyzowe na hotele w XIX-wiecznych kamienicach w centrum Wrocławia przy ul. Kościuszki i Szczecina przy pl. Grunwaldzkim – największym placu gwiaździstym w mieście. Inwestorem obydwu jest Grupa Unirest, do której należą hotele Hampton by Hilton w Gdańsku-Oliwie i Oświęcimiu oraz dwumarkowy kompleks DoubleTree by Hilton - Hampton by Hilton w Krakowie, a przygotowuje też Hilton Garden Inn w Radomiu i kupiła działkę pod inwestycję hotelową w Katowicach przy ul. Sokolskiej.

https://www.nocowanie.pl/plac_grunwaldzki_w_szczecinie,154275.html

pl. Grunwaldzkim


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Przy Długim Targu w Gdańsku powstanie hotel Indigo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *