W Pobierowie powstanie Hilton Garden Inn

Belgijski deweloper, firma Fenixco, ogłosił rozpoczęcie prac przy kompleksie uzdrowiskowo-hotelowym Pinea Resort w Pobierowie, na który składać będą się trzy połączone budynki z hotelem Hilton Garden Inn (zarządzanym przez VHM Hotel Management) ze 156 pokojami, a także z apartamentami wakacyjnymi. O planach tej inwestycji informowaliśmy w „Hotelarzu” w październiku 2018 r.Pierwszy budynek ukończony ma być latem przyszłego roku, a cały kompleks w II kwartale 2022 r. Położone tuż przy plaży budynki będą połączone podziemnym przejściem i specjalnie zaprojektowanymi zielonymi dziedzińcami. W inwestycji zaplanowano zespół saun i basenów, siłownię, restauracje, bary, butiki, parking podziemny oraz salon SPA marki La Perla, a na dachu hotelu niewielki basen. W ofercie znajdzie się gama zabiegów fizjoterapeutycznych i usług okołomedycznych.

W jednym z budynków apartamenty sprzedawane będą w systemie condo. – Wybór Pobierowa na lokalizację resortu Pinea podyktowany był urokiem miejscowości i jej niezwykłymi walorami klimatycznymi. Okoliczne plaże mają najwyższy poziom naturalnego jodu, a w powietrzu, które należy do najczystszych w Polsce, unosi się kojący zapach nadmorskich sosen [stąd nazwa resortu od ang. pine – sosna] – mówi Anna Jabłońska, przedstawicielka inwestora. – Łagodny klimat jest korzystny dla rekonwalescentów oraz leczenia układów oddechowego i krążenia. Do tego wszystkie te elementy oddziałują najsilniej poza sezonem letnim. Problemem nadmorskich miejscowości jest właśnie sezonowość, nam zależało na stworzeniu atrakcyjnej propozycji na cały rok, niezależnie od pogody.

Autorem projektu Pinea jest międzynarodowe biuro projektowe Chapman Taylor, za wnętrza odpowiada polsko-belgijska pracownia projektowa ELD, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Inwestor, którym jest rodzinna firma z Gandawy, specjalizująca się w rynku nieruchomości, kupił 2,1-hektarową działkę od gminy Rewal w 2016 r. za 14,1 mln zł i od początku planował wybudowanie tam kompleksu hotelowo-apartamentowego z aquaparkiem, strefą SPA & wellness i specjalistyczną kliniką medyczną. W Pobierowie, leżącym między Świnoujściem a Kołobrzegiem, powstaje też ponad tysiącpokojowy hotel Gołębiewski, którego pierwsza część ma być oddana do użytku w przyszłym roku.

Obecnie w Polsce pod marką Hilton Garden Inn działają trzy hotele – dwa w Krakowie oraz w Rzeszowie. W przygotowaniu jest hotel w Radomiu ze 114 pokojami, który otwarty ma zostać w przyszłym roku (inwestorem jest Grupa Unirest, właściciel kompleksu DoubleTree by Hilton i Hampton by Hilton w Krakowie oraz dwóch Hamptonów w Gdańsku Oliwie i Oświęcimiu ), oraz w Toruniu ze 132 pokojami (inwestorem jest Grupa Satoria, a operatorem będzie VHM Hotel Management, zarządzający już Hamptonem by Hilton Gdańsk Stare Miasto, a wkrótce również powstającymi Hamptonami w Łodzi i Olsztynie). •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *