Inwestycja w Hilton Garden Inn Toruń ruszy z opóźnieniem   INWESTYCJE


Wbrew zapowiedziom, budowa hotelu Hilton Garden Inn w Toruniu nie ruszy wiosną. Spółka Satoria Group przesuwa termin na jesień. Powód? Trudności ze znalezieniem wykonawcy – informują „Nowości. Dziennik Toruński”.

W sierpniu ub.r. sieć Hilton oraz Satoria, która przez swoją spółkę celową PPI Polskie Projekty Inwestycyjne kupiła zabytkowy Stary Browar w centrum Torunia wraz z przyległą kamienicą, ogłosiły plany otwarcia hotelu pod marką Hilton Garden Inn ze 132 pokojami jesienią 2022 r.Koszt inwestycji szacowany był na ponad 60 mln zł. Prace przy modernizacji i rozbudowie miały ruszyć wiosną tego roku. Jednak nie ruszą. Inwestor ma już wprawdzie pozwolenie na budowę, ale jak informują „Nowości” nie zgłosił jeszcze do powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego zamiaru rozpoczęcia prac. Znaleźliśmy inwestora zastępczego, który obecnie analizuje całą dokumentację projektową i urzędową. Kolejny etap to znalezienie głównego wykonawcy. Niestety, nie jest to obecnie prosta sprawa. Rynek jest trudny, a chcemy, by jakość prac była odpowiednia, a koszty rozsądne – powiedział lokalnemu dziennikowi Mariusz Kubala, dyrektor operacyjny ds. hoteli i członek zarządu Satoria Group. – Dlatego realny termin rozpoczęcia prac w Toruniu to czwarty kwartał 2020 roku. Sądzę, że jesienią roboty ruszą.

Bryła browaru i jego wnętrza zostaną zachowane i wyeksponowane. Zachowany będzie też zabytkowy komin browaru. Najwyższe, nowe ściany hotelu nie będą przewyższały zabytkowych elementów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *