Wyniki ankiety IGHP – anulacje na poziomie powyżej 50%   KORONAWIRUS

Z ankiety przeprowadzonej w marcu przez IGHP wynika, że w I kwartale 2020 roku, blisko 30% hoteli odnotowało anulacje na poziomie powyżej 50%, w tym aż 18% hoteli na poziomie powyżej 70%, a w 1% hoteli anulacje osiągnęły 100%.

W stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym rezerwacje spadły o ponad 50% w blisko 37% obiektów, w tym w 17,4%, gdzie spadek rezerwacji wyniósł ponad 70%.

Według respondentów, prognozowany spadek obłożenia w pierwszym półroczu br. powyżej 50% dotyczy blisko 20% hoteli, w tym 11% przewiduje spadki ponad 70-procentowe.

Ponad 44% anulacji to rezygnacje grupowe, a 38% biznesowe.

Najwięcej obiektów biorących udział w ankiecie znajduje się w woj. małopolskim i mazowieckim, następnie dolnośląskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim. Blisko 60% stanowią obiekty biznesowe.

W ankiecie dotyczącej wpływu koronawirusa na branżę hotelarską wzięlo udział 423 respondentów. Wyniki obejmują dane na 9 marca br. godz. 10.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *