Wysoki sezon w czasach koronawirusa   ŚWIAT

Włosi pracują nad rozwiązaniami, które pozwoliłyby w bezpieczny sposób wykorzystać turystycznie nadchodzący sezon. Wśród proponowanych rozwiązań znajdują się między innymi przegrody z pleksiglasu na plażach i w restauracjach – pisze włoski dziennik „La Republicca”.

Włoska podsekretarz ds. turystyki, Lorenza Bonaccorsi zapewniła w weekend podczas wypowiedzi w telewizji RAI, że latem Włosi będą mogli pojechać nad morze. Dodała też, że trwają prace nad ustaleniem norm bezpieczeństwa, jakie będą musiały być przestrzegane na wszystkich plażach w kraju, by nie dopuścić do szerzenia się koronawirusa. Resort zaapelował następnie do branży zajmującej się organizowaniem plażowania, aby już rozpoczęła przygotowania do sezonu.

- Przed tygodniem spróbowaliśmy wyobrazić sobie powrót na plaże. Nasz pomysł narodził się z dwojakich powodów: by chronić ludzi i umożliwić wznowienie działalności - powiedział „La Repiblicce” właściciel firmy Nuova Neon Group 2, Claudio Ferrari. - Nasz projekt może się sprawdzić. Możemy zrealizować boksy w każdym rozmiarze i formie. Ale musimy ruszyć z produkcją. Już otrzymaliśmy zamówienia od właścicieli plaż i restauratorów – dodaje Ferrari, którego firma na razie pozostaje zamknięta.

Nuova Neon Group 2 zaprojektowała już przezroczyste boksy ze ścianami z pleksiglasu i profilami aluminiowymi do wykorzystania na plaży. Każda ze ścian boksu mierzy 4,5 metra, do każdego zaprojektowany jest też „dostęp” o szerokości 1,5 metra, ale jak zastrzega twórca, wymiary można dowolnie modyfikować.

Lepiej przyzwyczaić się do tego, że będzie to lato, w którym prawdopodobnie nie będzie możliwości wyjazdu za granicę, ale będzie można spędzić urlop lokalnie w kraju – dodaje włoska gazeta.

- Możemy ostrożnie myśleć o planowaniu naszych wakacji – dodaje włoska podsekretarz zdrowia Sandra Zampa – Najprawdopodobniej na razie nie będzie szczepionki, ale być może będziemy mieli skuteczną terapię, a rozwój wirusa będzie odpowiednio hamowany. Pomysł o zamknięciu w domu w gorących miastach w lipcu i sierpniu drażni każdego – dodaje Zampa.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *