Pierwszy w Polsce hotel Mövenpick powstanie w Zakopanem   INWESTYCJE

W byłym internacie sportowym Imperial w Zakopanem powstanie pierwszy w Polsce hotel pod luksusową marką accorowską Mövenpick ze 130 pokojami. 15 pokoi ulokowanych zostanie w odrestaurowanym zabytkowym obiekcie, a kolejnych 115 i 6 apartamentów w nowej części, która powstanie w miejscu przeznaczonej do wyburzenia „dobudówki” z lat 70. XX wieku. Hotel ruszyć ma pod koniec 2022 r. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 60 mln zł. Inwestorem jest Artur Kozieja.

Należący do Centralnego Ośrodka Sportu budynek przy ul. Oswalda Balzera sprzedany został w połowie ub.r. roku za 14,1 mln zł. Do 2013 r. mieścił się tam internat sportowy, a potem budynek popadał w ruinę. Przez kilka lat COS próbował go sprzedać za 9-10 mln zł, jednak nie było chętnych, aż do ubiegłego roku, gdy kupiła go firma Wrocław Hotel Invest 2 Artura Kozieji. Obiekt zlokalizowany jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, gdyż tuż pod nim krzyżuje się szosa w stronę Morskiego Oka, droga prowadząca w stronę Krupówek i centrum miasta oraz droga do Kuźnic.

Nowy inwestor planuje w starym budynku z lat 20. XX wieku wpisanym do gminnej ewidencji zabytków uruchomić 15 pokoi i gastronomię, a w nowo wybudowanej części kolejnych 115 pokoi i sześć trzypokojowych apartamentów oraz centrum SPA & wellness z basenem oraz taras widokowy na dachu. Autorem projektu jest zakopiańska pracownia Karpiel Steindel Architektura. Inwestycja wsparta będzie przez emisję obligacji objętą przez Mount TFI. Artur Kozieja jest właścicielem otwartych w ub.r. hoteli Metropolo by Golden Tulip w Krakowie i Lake Hill Resort w Sosnówce k. Jeleniej Góry, prowadzi też inwestycję w Radisson Blu Resort w Ostródzie i Campanile w Warszawie.

Powstała w 1973 r. w Szwajcarii grupa Mövenpick Hotels & Resorts w 2018 r. została kupiona przez Accor za 560 mln franków szwajcarskich (482 mln euro). Pod marką Mövenpick działa obecnie ok.90 hoteli w blisko 30 krajach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *