Krakowski hotel Royal sieci PHH izolatorium od 6 lipca

Umowa dotycząca pierwszego izolatorium w woj. małopolskim – w hotelu Wyspiański w Krakowie właśnie wygasła. Funkcję tę przejmie hotel Royal należący do Polskiego Holdingu Hotelowego. Od początku kwietnia był on hotelem dla medyków ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Izolatorium będzie obsługiwane przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Przygotowano w nim 63 pokoje, każdy z osobnym węzłem sanitarnym. W budynku izolatorium zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy poruszania i przebywania dla osób chorych i zdrowych. Obsłudze izolatorium zostaną zapewnione środki ochrony osobistej. Koszty funkcjonowania obiektu pokrywa NFZ.

– Choć nie zakładaliśmy wcześniej takiego scenariusza, w momencie gdy wojewoda małopolski zwrócił się do nas z prośbą o pomoc natychmiast podjęliśmy decyzję o wsparciu kadry medycznej w Krakowie. Naturalnym wyborem obiektu pod izolatorium był dla nas hotel Royal, który od samego początku pandemii pełnił funkcję hotelu dla medyków. Mimo że w hotelu odnotowaliśmy dynamiczny wzrost rezerwacji, to w zaistniałej sytuacji, bez wahania zdecydowaliśmy się pomóc– mówi prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu.

Powstanie izolatorium możliwe było dzięki współpracy PHH z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia, Ministerstwem Aktywów Państwowych i wojewody małopolskiego Piotra Ćwika. – Od początku walki z pandemią Polski Holding Hotelowy mocno nas wspierał. Nieodmiennie przekonywaliśmy się o gotowości do pomocy, a także o tym, co w tej walce było szczególnie istotne. Mianowicie o elastyczności działań. Taki wymiar miało szybkie i sprawne przekształcenie hotelu Royal w hotel dla medyka i taki charakter ma też to, że od 6 lipca hotel ten będzie pełnił funkcję izolatorium. Bardzo dziękuję za tę solidarność z wszystkimi Małopolanami, którym to miejsce będzie służyło – podkreśla wojewoda Piotr Ćwik.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *