Twórcy hotelu Crowne Plaza Kołobrzeg Resort wierzą w nieruchomości premium   TRANSAKCJE

-Rynek nieruchomości premium ma duży potencjał, aby uchronić się przed skutkami kryzysu. Jednym z gwarantów stabilności rynku nieruchomości luksusowych jest fakt, że nabywcami na nim są osoby bardzo zamożne. Posiadają majątek, który pozwala im żyć na niezmienionym, bardzo wysokim poziomie również w czasie kryzysu - mówi Bogdan Kornas, doradca zarządu spółki Vacation Investments, odpowiadającej za sprzedaż jednostek condo w hotelu Crowne Plaza Resort Kołobrzeg.

Ekspert przewiduje się, że zapowiadane ewentualne obniżki cen lokali będą głównie obejmować inwestycje z segmentu popularnego.


Unikatowe perełki pozwolą zarobić

-Nieruchomości premium cechuje unikatowość. Ich podaż jest limitowana. Są budowane w ściśle wyselekcjonowanych, atrakcyjnych i prestiżowych lokalizacjach. Co ważne, nieruchomości premium służą jako doskonała ochrona środków przed panującą obecnie stosunkowo wysoką inflacją. Korzyści z inwestycji jest oczywiście więcej - na prawdziwe zyski można liczyć z wynajmu lub odsprzedaży nieruchomości, gdy rynek “odbije” - dodaje Bogdan Kornas.


Jaki scenariusz dla rynku nieruchomości?
Analizy wskazują, że obecna sytuacja może w niewielkim stopniu zachwiać sektorem nieruchomości. Co jednak ważne, ewentualna korekta nie powinna być znacząca. Należy raczej szykować się na spadek liczby nowych inwestycji wprowadzanych do sprzedaży. Na rynku nieruchomości od dawna mamy do czynienia z przewagą popytu nad podażą. To powinno zagwarantować mu stabilizację również w czasie recesji - podkreśla Bogdan Kornas.


Rynek nieruchomości z dobrymi perspektywami
Zdaniem eksperta rynek nieruchomości jest uznawany za bezpieczny w obliczu spowolnienia gospodarczego. Już na początku aktualnego kryzysu bank inwestycyjny Goldman Sachs zmienił swoją ocenę dla nieruchomości z “neutralnej” na “przeważaj” podkreślając stabilność tego rynku w niepewnych czasach. Dotychczasowe sygnały płynące z rynku nieruchomości w czasie pandemii COVID-19 napawają optymizmem. Choć deweloperzy obawiali się licznych odstąpień od umów sprzedaży zawartych przed kryzysem, to relatywnie niewiele osób zrezygnowało z nabycia mieszkania. Aż 70% członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich deklaruje, że wśród ich klientów taka rezygnacja nie miała miejsca. Na rynku nie zanotowano też znaczących spadków cen nieruchomości. Wręcz przeciwnie, w niektórych miastach ceny te nadal rosną i nic nie zapowiada ich obniżek. Jeszcze na początku pandemii w Polsce - w marcu czy kwietniu, nabywcy nieruchomości mogli swobodniej negocjować warunki zakupu, teraz jest to znacznie cięższe, co pokazuje, że rynek cały czas ma się dobrze.


Ekspert podkreśla także, że recesje gospodarcze powodowane przez czynniki pozagospodarcze z reguły trwają krótko. To ważne z perspektywy rynku nieruchomości, odpornego na krótkotrwałe zawahania. Inwestycję w nieruchomość cechuje długoterminowość i dzięki temu ma ona duże szanse przetrwać cykle koniunkturalne oraz niekorzystne wydarzenia. Jak natomiast dało się do tej pory zaobserwować - po rynkowym odbiciu ceny nieruchomości zawsze rosną.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Twórcy hotelu Crowne Plaza Kołobrzeg Resort wierzą w nieruchomości premium

  1. Z pewnoscią Pan Bogdan Kornas jest pewien swojej pozycji za sprawą…oszustw, szantażu i wymuszeń na swoich kontrahentach które stosuje od lat. Dlatego też dorobił się majątku, kosztem innych ludzi…To wyrachowany socjopata z dużym ego którego nie może pohamować. Miał szemraną przeszłość i znany jest z tego w Kołobrzegu skąd pochodzi. Dla kontrahentów jest bardzo nieuczciwy a dla pracowników wraz ze swoim synem jest wręcz seksistowski, szczególnie jeśli chodzi o kobiety,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *