Airbnb i Kraków podpisują porozumienie o współpracy

Airbnb podpisało z władzami Krakowa list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie odpowiedzialnej turystyki. To pierwsze takie porozumienie w Europie Środkowej i Wschodniej. Airbnb wraz z miastem będą współpracować i edukować gospodarzy oraz gości w ramach wspólnych inicjatyw. Kraków stanowi element najnowszej kampanii marketingowej Airbnb, która promuje je jako cel podróży dla niemieckich gości.

Porozumienie obejmuje też umowę o wymianie sumarycznych turystycznych.Podpisany list intencyjny z Airbnb jest ważnym etapem do podjęcia wspólnych działań na rzecz zrównoważonej turystyki, tym bardziej, że wpisuje się w przygotowywany program polityki turystycznej dla Krakowa na następne latamówi Jacek Majchrowski, prezydent Miasta Krakowa.

W ramach porozumienia Airbnb i władze Krakowa będą wspólnie promować odpowiedzialną oraz zrównoważoną turystykę poprzez edukowanie gospodarzy i gości, jak również poprzez budowanie świadomości o Krakowie jako popularnej destynacji turystycznej w Europie Środkowej i Wschodniej. W celu wspierania społeczności gospodarzy w Krakowie, Airbnb oraz władze miasta zamierzają podjąć wspólne działania w postaci np. warsztatów edukacyjnych dla gospodarzy, dostarczania wyczerpujących informacji na stronach Airbnb poświęconych odpowiedzialnej turystyce oraz wysyłania przypominających wiadomości e-mail do gospodarzy.

Dzięki swojemu historycznemu i malowniczemu centrum, Kraków jest dla użytkowników Airbnb jednym z najpopularniejszych miast w Europie Środkowej i Wschodniej. Dlatego mamy zaszczyt współpracować z władzami Krakowa. Chcemy wspólnie promować innowacyjne formy podróżowania oraz zapewniać miastu korzyści płynące z odpowiedzialnej turystyki mówi Kathrin Anselm, dyrektor generalna Airbnb w regionie DACH (kraje niemieckojęzyczne), CEE & Russia.

To pierwsze tego rodzaju porozumienie zawarte pomiędzy Airbnb a władzami miasta w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma współpracuje już z ponad 500 organami samorządowymi oraz organizacjami na całym świecie, aby promować turystykę, pobierać i odprowadzać podatki oraz umożliwiać współdzielenie mieszkań i domów (home sharing).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *