III kwartał w Accorze – przychody niższe o prawie 64 proc.

W III kwartale przychody Accoru spadły 63,7 proc. do 329 mln euro w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. RevPAR spadł o 62,8 proc., co i tak było znaczącą poprawą w stosunku do II kwartału, gdy był niższy o 88,2 proc. Obłożenie było niższe o blisko 57 proc.

Ta poprawa odzwierciedlała odbudowę biznesu we wszystkich regionach, a najbardziej w Europie w okresie wakacji. Jednak spadek liczby gości wypoczynkowych, przy wprowadzeniu nowych ograniczeń we wrześniu, spowodował, że to ożywienie szybko minęło. Przychody z umów franczyzowych i o zarządzanie w spadły o 72 proc., z 272 mln do 72 mln euro, w tym w Europie ze 146 do 44 mln. Na rynku europejskim w III kwartale obłożenie wynosiło 37,2 proc. i było niższe niż rok wcześniej o 40,4 proc., średnie ceny 79 euro (spadek tylko o 10 proc.), a RevPAR 29 euro (spadek o 60,1 proc.). Pod koniec października 90 proc. hoteli grupy było otwartych, w porównaniu z 62 proc. w sierpniu, ale tylko 1 proc. rynków, na których działa Accor, nie podlega żadnym ograniczeniom związanym z COVID-19. Akcje Accoru na londyńskiej giełdzie były notowane na poziomie 24,44 euro, co oznacza spadek o 41,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *