Jeszcze w sierpniu było „tylko” o jedną czwartą mniej gości   WYNIKI RYNKOWE

W sierpniu ze wszystkich turystycznych obiektów noclegowych w Polsce skorzystało ponad 3,2 mln gości, w tym 320 tys. zagranicznych. To tylko o 25 proc. mniej niż w sierpniu 2019 (jeszcze w lipcu było ich o jedną trzecią mniej, a w czerwcu o dwie trzecie). Na Warmii i Mazurach było nawet więcej gości niż rok wcześniej o prawie 7 proc. Największe spadki odnotowano w woj. mazowieckim o blisko 50 proc. i małopolskim o ponad 40 proc.

Jeśli chodzi o liczbę noclegów, nawet istotniejszą, to w sierpniu była ona niższa tylko o 20 proc. niż rok wcześniej. Do tego spadku przyczynił się przede wszystkim brak gości zagranicznych, którym udzielono ponad połowę mniej noclegów niż rok wcześniej (1 mln vs. 2,2 mln), bo noclegi Polaków spadły o ok. 15 proc. (z 11,2 do 9,7 mln). Cudzoziemcy stanowili ok. 10 proc. we wszystkich turystycznych obiektach noclegowych, a rok temu 20 proc. W hotelach w sierpniu 2019 stanowili oni 27 proc. wszystkich gości, gdy w tym roku 13 proc. Ale w porównaniu do lipca 2020 w sierpniu 2020 gości było o 18 proc. więcej

Wyglądało, że sytuacja się poprawia…


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *