Apartamenty, pensjonaty i schroniska z ograniczeniami jak hotele   KORONAWIRUS

Pomimo krążących w branży nieoficjalnych informacji, jakoby zakaz pobytów turystycznych który zacznie obowiązywać od soboty miał nie dotyczyć schronisk górskich, prywatnych kwater i mieszkań wynajmowanych turystom, opublikowany na stronach rządowych projekt rozporządzenia zakłada równe traktowanie wszystkich form zakwaterowania. Obiekty te nie będą więc mogły przyjmować turystów na równi z hotelami.

Jak czytamy w projekcie do dnia 29 listopada 2020 r. prowadzenie usług hotelarskich jest dopuszczalne wyłącznie dla gości korzystających z tych usług w ramach podróży służbowej, lub podróży wykonywanej w związku z czynnościami związanymi z wykonywaniem działalności gospodarczej albo będących osobami wykonującymi zawód medyczny (w związku z tzw. „Hotelem dla medyka”) albo pacjentami i ich opiekunami (np.: pacjenci onkologiczni i dializowani oraz mali pacjenci przebywający pod opieką osób dorosłych).

Usługi hotelarskie w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych na który powołują się twórcy rozporządzenia, to „krótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych oraz świadczenie, w obrębie obiektu, usług z tym związanych”.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii został opublikowany na stronie Ministerstwa Zdrowia. Resort informuje, że jest możliwość przekazywania uwag w tym temacie do czwartku do godz. 19. Należy je zgłaszać na adres RMrozp.epidemia@mz.gov.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *