AC Marriott Wrocław pierwszym hotelem na świecie, gdzie można płacić mrugnięciem oka

Hotel AC by Marriott Wrocław, jak deklaruje, jako pierwszy na świecie udostępnił swoim klientom usługę płatności okiem PayEye. Dokonywać jej można przez zeskanowanie soczewki oka przez terminal płatniczy. Historia zatoczyła koło, ponieważ w 1992 r. Marriott w Warszawie jako pierwszy hotel w Polsce wprowadził płatność kartą.

Aby móc korzystać z płatności PayEye, trzeba zarejestrować się na stronie usługi i zasilić konto. Klient musi też utworzyć wzorzec biometryczny (payeye kod) przez przysłanie wymaganych zdjęć. Numer konta payeye pojawi się po zalogowaniu się na swoje konto payeye, w zakładce Mój profil. Zarówno konto, jak i transakcje dokonane tęczówką oka są bezpłatne.

– Płatność, którą możemy zrealizować bez konieczności posiadania portfela, karty, telefonu, czy też żadnego innego akcesorium to kierunek, którego nie da się już zmienić. Odchodzenie od gotówki, to trend, który przyspieszyła pandemia koronawirusa i sprzyja rozwojowi naszego biometrycznego systemu płatniczego. PayEye wdrożył właśnie w okresie pandemii pierwszą na świecie płatność okiem i cieszymy się, że do tego grona dołączą bardzo ważni dla nas klienci AC Hotel Wrocław. Mam nadzieję, że obostrzenia, które dotykają branżę hotelarską wkrótce znikną i pozwolą jeszcze pełniej korzystać z nowinek, które ułatwiają nam życie – mówi Krystian Kulczycki, prezes wrocławskiego fintechu PayEye.

AC Hotel Wrocław mieści się w zabytkowej kamienicy w samym sercu Wrocławia, tuż obok Narodowego Forum Muzyki. – Sama marka AC by Marriott lokuje się w czterogwiazdkowym segmencie lifestyle i jest otwarta na nowe technologie. Nasi goście mają możliwość check in oraz check out online, mogą również otwierać drzwi swoich pokoi własnym telefonem, co ułatwia specjalna aplikacja. Teraz robimy kolejny krok i wprowadzamy płatności okiem. Innowacje doskonale wpisują się nie tylko w DNA naszej działalności, ale również w potrzeby naszych klientów. A ci podążają za nowościami i chętnie korzystają z nowinek technicznych zwłaszcza w czasie pandemii – mówi Aneta Jeton-Szotek, dyrektor generalna wrocławskiego AC Hotel by Marriott.

Wrocławski fintech PayEye, jako pierwszy na świecie wprowadził biometrię oka do komercyjnego zastosowania w płatnościach. Zaproszenie do tego autorskiego projektu naukowców, ekspertów z branży IT oraz finansów sprawiło, że powstał system płatniczy oparty na własnych, innowacyjnych rozwiązaniach. Rozwiązania te wspólnie tworzą pełny ekosystem payeye, który opiera się na akceptacji płatności oraz identyfikacji użytkownika za pomocą biometrii tęczówki oka – obecnie najbezpieczniejszego sposobu identyfikacji użytkownika. Płatność PayEye dostępna jest w blisko 70 miejscach we Wrocławiu i jego okolicach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *