Dobry Hotel zakończył współpracę z wrocławskim Best Western Premier City Center   INWESTYCJE

Sieć Dobry Hotel wypowiedziała umowę dzierżawy obiektu Best Western Premier Hotel City Center. Przekazanie obiektu inwestorowi nastąpi 11 stycznia. Hotel otwarty został w październiku 2019 r., a inwestorem była spółka Gwarna Wrocław, należąca do grupy Gerda Broker.

Spółka Gerda Broker w kwietniu 2019 r. wpisana została na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego, ponieważ zdaniem KNF prowadziła obrót instrumentami finansowymi bez zezwolenia. Złożone też zostało doniesienie do prokuratury. W sierpniu 2020 r. trzy osoby z kierownictwa spółki, która w międzyczasie zmieniła nazwę na Alpha Bridge Broker, zostały zatrzymane przez CBA i tymczasowo aresztowane "w związku z podejrzeniem oszustwa na kwotę ponad 17 milionów złotych".

– Decyzja o zakończeniu współpracy z inwestorem podyktowana została wieloma przesłankami. W obecnej, niezwykle trudnej sytuacji  właścicielskiej tego obiektu, nie jesteśmy zainteresowani kontynuowaniem umowy, stąd też decyzja o wycofaniu sieci Dobry Hotel z tego projektu. Co jednak ważne dla naszych gości, nadal pozostajemy na wrocławskim rynku hotelowym, ponieważ trwają prace przy budowie hotelu Altus Palace. Otwarcie tego obiektu planujemy w IV kwartale 2021 r.mówi Daniel Łukaszewicz, dyrektor zarządzający siecią Dobry Hotel.

Dobry Hotel zarządza 10 hotelami: Arkon Park w Gdańsku, Różany Gaj w Gdyni oraz Villa Sedan i Aqua w Sopocie,  Dom Zdrojowy w Jastarni, Hotel Mikołajki w Mikołajkach,  Altus Poznań Old Town, Unicus Kraków Old Town i Unicus Palace w Krakowie, a także Aquarion w Zakopanem. Spółka Dobry Hotel rozpoczęła działalność w 2004 r. i od samego początku jej działalność skupia się na zarządzaniu dzierżawionymi obiektami hotelowymi.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *