Europejskie hotele obniżają w czerwcu ceny noclegów

Podczas gdy średnia cena za nocleg w europejskich metropoliach spadła w stosunku do poprzedniego miesiąca o 3%, to w Krakowie wzrosla o 10 %. Średnia cena noclegu w jedynej polskiej metropoli znajdująca się w indeksie cen hoteli (tHPI), publikowanego przez www.trivago.pl wynosi w czerwcu 94 Euro. Jest to najwyższa cena za nocleg w Krakowie w tym roku.


W czerwcu kosztuje nocleg w standardowym pokoju dwuosobowym w metropolii europejskiej średnio 116 Euro za noc. Jest to o 3 % mniej niż w zeszłym miesiącu (120 Euro). Pierwszy raz w tym roku wykazuje średnia cena noclegów w eurpejskich metropoliach tendencję spadkową. U 34 z 50 miast cena za nocleg jest niższa lub taka sama jak w maju. Podczas gdy metropolie takie jak Mediolan (111 Euro) lub Bruksela (96 Euro) osiągneły swój najniższy poziom roczny cen, wzrósł koszt noclegu w Krakowie (94 Euro) i Berlinie (119). Cena wzrosła w niemeickiej stolicy o 16% w porównaniu do zeszłego miesiąca. Jest to najwyższa cena za nocleg od maja 2008 roku która pojawiła się w indeksie cen hoteli trivago (tHPI).


Największy spadek cen za nocleg w tym miesiącu miał miejsce w metropoliach takich jak: Sewilla (92 Euro) o 14%, Rzym (155 Euro) i Istambuł (121 Euro) o 11% oraz Lizbona (99 Euro) o 9%.

Źródło: www.trivago.pl

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *