Hotele J.W. Construction prowadzą akcję „Darmowy obiad dla biednych rodzin”

Hotele należące do J.W. Construction Holding Józefa Wojciechowskiego: Czarny Potok w Krynicy-Zdrój, Dana w Szczecinie i działające w sieci 500 hotele w Tarnowie Podgórnym, Strykowie i Zegrzu podjęły akcję „Darmowy obiad dla biednych rodzin”, by nieść pomoc rodzinom z dziećmi.

Od początku kwietnia hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference, dzięki wolontariuszom Szlachetnej Paczki i Ośrodka Pomocy Społecznej, dostarcza ciepłe posiłki do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. Większość dowożona jest przez pracowników hotelu firmowym busem, część roznoszą wolontariusze Szlachetnej Paczki. – Właściciel hotelu wyszedł z inicjatywą z potrzeby serca. Choć biznes jest zamrożony i nam też nie jest łatwo, to jednak mamy świadomość, że inni mogą mieć gorzej. Zawsze staramy się pomagać potrzebującym, czy to medykom czy rodzinom, w ramach Szlachetnej Paczki. Na tę chwilę wydajemy dziennie 85 obiadów rodzinom z dziećmi oraz schorowanym i samotnym osobom starszym – mówi Katarzyna Nesterak, dyrektor operacyjna hotelu Czarny Potok.

13 kwietnia ruszyła akcja w hotelu Dana w Szczecinie, wspólnie z Fundacją Mam Dom, po wytypowaniu rodzin z dziećmi, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii. – Poruszeni ich trudną sytuacją postanowiliśmy sprawić im choć trochę radości i zaspokoić podstawowe potrzeby. Nasz zespół kucharzy zakasał rękawy i przygotował posiłki dla podopiecznych fundacji – mówi Marzena Bednarczyk, dyrektor hotelu. – Pierwszego dnia wyjechało od nas 50 obiadów. Akcję będziemy kontynuować przynajmniej do końca kwietnia lub dłużej. Pomaganie sprawia nam przyjemność. W marcu ubiegłego roku hotel Dana udostępniał pokoje hotelowe pracownikom służby zdrowia, opiekującym się osobami zarażonymi na COVID-19 w szpitalu jednoimiennym przy ul. Arkońskiej.

Hotel 500 w Tarnowie Podgórnym nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”. Dwa razy w tygodniu przygotowuje 30 obiadów dla podopiecznych stowarzyszenia. Są rozwożone do rodzin najbardziej potrzebujących.  Akcję koordynuje dyrektor hotelu Anna Operacz.

Hotel 500 w Strykowie współpracuje z Anitą Chmielewską, lokalną aktywistką oraz ze Stowarzyszeniem Inspiracja. Dwa razy w tygodniu przygotowuje ciepłą zupę dla 20 rodzin. – Mamy bardzo ambitny plan kontynuowania tej akcji również po powrocie do normalnego funkcjonowania hotelu – mówi Izabela Pisarska, dyrektor Hotelu w Strykowie. 

Hotel Zegrze nawiązał współpracę z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Legionowie, który dostarczył już listę dzieci potrzebujących pomocy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *