Ilona Porwoł dyrektorem kompleksu Novotel – ibis Budget w Katowicach   PERSONALIA

Ilona Porwoł, ostatnio zarządzająca hotelami Novotel City i ibis Budget Południe we Wrocławiu, została dyrektor generalną katowickiego kompleksu Novotel i ibis Budget Centrum. Zastąpiła Aleksandra Pietyrę, który karierę hotelarską zaczynał w połowie lat 70. w hotelu Cracovia.

Ilona Porwoł z Orbisem związana jest od połowy lat 80. Zaczynała w dziale recepcji hotelu Novotel w Sosnowcu, na początku lat 90. została sales managerem w tym samym hotelu, który zmienił nazwę na Aria. W 2008 r. została dyrektorem generalnym hotelu Orbis Halny w Cieszynie, który w 2013 r. wprowadzała pod markę Mercure. W 2015 r. objęła zarządzanie Mercure Opole, w 2017 r. została dyrektorem Novotelu Wrocław City, a w 2019 r. jej kompetencje poszerzyły się też o ibis Budget Wrocław Południe. We Wrocławiu zastąpiła ją Martyna Fryszkiewicz, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Aleksander Pietyra był związany z branżą hotelarską od ponad 40 lat, z czego ponad połowę tego czasu spędził we Francji współpracując z Grupą Accor. Po powrocie do Polski był odpowiedzialny za otwieranie hoteli z Grupy Orbis m.in. w Krakowie czy Warszawie. Następnie przez około cztery lata pracował jako dyrektor hotelu Novotel Warszawa Airport. W ostatnich latach odpowiadał za jednoczesne prowadzenie hoteli ibis budget i Novotel Katowice Centrum. W latach 2009-2013 był prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *