Powstaje największy hotel w Krakowie – Campanile z 364 pokojami   INWESTYCJE

W Krakowie u zbiegu ul. Grota-Roweckiego i Łojasiewicza na Ruczaju bez rozgłosu powstaje największy hotel w mieście - Campanile City South z 364 pokojami. Osiągnął już częściowo stan surowy zamknięty. Inwestorem jest krakowski deweloper Pawo Group.

Inwestycja w południowo-zachodniej części miasta rozpoczęła się w 2019 r., a otwarcie planowane było na rok 2021. Budynek z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną powstaje na działce o powierzchni 6,7 tys. m kw. koło Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego z kilkunastoma budynkami różnych wydziałów. W pobliżu znajduje się też podstrefa specjalnej strefy ekonomicznej Krakowski Park Technologiczny.

Ponad 300 pokoi w Krakowie ma jedynie hotel Novotel City West (d. Novotel Bronowice otwarty w 1976 r.) - 305. Wcześniej największym hotelem była Cracovia z 318 pokojami, otwarta w 1965 r. a zamknięta w 2011 r.

PAWO GROUP to zespół spółek developerskich realizujących projekty mieszkaniowe i biurowe na terenie Krakowa i okolic od 2004 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *