Staybridge Suites na warszawskim Ursynowie z nowym inwestorem   INWESTYCJE

Projekt inwestycyjny 193-pokojowego hotelu Staybridge Suites, który pierwotnie miał zadebiutować w 2019 roku, zmienił właściciela. Nowymi inwestorami są spółki WIK Capital, Ferry Man Development, Copernicus Equity, oraz Mirosław Basista. Hotel otwarty ma zostać w IV kwartale 2022 roku, a pokoje sprzedawane są w systemie condo.

fot. Red

Umowę franczyzową na hotel pod należącą do IHG marką Staybridge Suites zawarto jeszcze w 2017 roku, a spółka WIK Capital odpowiedzialna miała być wówczas, podobnie jak teraz, zarówno za akwizycję condo, jak i późniejszą działalność operacyjną obiektu.

Proces inwestycyjny prowadzono z przerwami, by wstrzymać go ostatecznie w ubiegłym roku. Teraz po zmianie właściciela sytuacja się zmieniła a budowa została wznowiona z końcem kwietnia br.

Poza spółkami WIK Capital, Ferry Man Development, oraz Mirosławem Basistą, czwartym współwłaścicielem został Copernicus Equity, podmiot powiązany z Domem Maklerskim Copernicus Securities, który sfinansował przedsięwzięcie poprzez emisję obligacji. Dom Maklerski Copernicus Securities  zaangażowany jest także, poprzez program emisji obligacji, w inwestycję Baltic Wave w Kołobrzegu w ramach której działać ma również hotel Crowne Plaza w którym pokoje także sprzedawane są w systemie condo.

Staybridge Suites to marka działająca od 2008 roku, której obiekty oferują przestronne studia oraz jedno- i dwupokojowe mieszania dla osób podróżujących służbowo i szukających miejsca na dłużej jak i dla tych, którzy wyjeżdżając na wakacje chcą mieć domowe warunki. Przestrzeń ogólna jest wykorzystywana do organizacji eventów towarzyskich.

WIK Capital, która odpowiedzialna jest za sprzedaż pokoi i późniejszą działalność operacyjną hotelu, to spółka oferująca usługi związane z realizacją projektów hotelowych. W jej portfolio znajdują się także inne projekty sprzedawane w systemie condo - Laguna Beskidów i Tulip Residences Targowa Warszawa.

Pokoje w Staybridge Suites sprzedawane są z 7 proc. zwrotem z inwestycji (z zastrzeżeniem, że "kalkulacje potencjalnego zarobku oraz korzyści i ryzyka związane z inwestycją i dzierżawą są przedstawiane w biurze sprzedaży i omawiane indywidualnie przed zawarciem umowy.") i na podstawie 20 letnich umów dzierżawy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *