Ponad połowa Polaków planuje urlop w kraju   ANALIZY I RAPORTY

Ponad połowa respondentów badania PAYBACK na urlop wybierze się w lipcu, lub sierpniu. 11 proc. ankietowanych wakacje zaplanowało na czerwiec, a 14 proc. na jesień. 17 proc. spośród osób, które wzięły udział w ankiecie, w ogóle nie planuje w tym roku urlopu. Zdecydowana większość respondentów planuje urlop wyjazdowy w Polsce.

W kraju zamierza zostać aż 64 proc. respondentów. Za granicę chce wyjechać jedynie 16 proc. ankietowanych, w domu zostanie natomiast 12 proc. osób. Urlop podzielony na wyjazd zarówno w kraju, jak i zagranicę deklaruje 8 proc. respondentów.

Gdzie Polacy śpią najchętniej? W przypadku noclegów w Polsce nie ma jednego dominującego miejsca – 21 proc. respondentów na czas urlopu rezerwuje domek letniskowy, 17 proc. ankietowanych decyduje się na hotel, a 14proc. wybiera pokój w kwaterze prywatnej. Zupełnie inaczej sprawa ma się w przypadku wyjazdów zagranicznych, podczas których ponad połowa badanych najchętniej śpi w hotelach.

Trudno natomiast wskazać zdecydowanego faworyta, jeśli chodzi o to, gdzie będziemy się stołować. Posiłki w miejscu noclegu, samodzielne gotowanie lub jedzenie w restauracjach – każdą z tych odpowiedzi wskazało po ok. 30 proc. badanych.

Szacując urlopowe wydatki, najwięcej, bo 26 proc. badanych wskazało, że na wakacje przeznaczy między 501 a 1000 zł na osobę. 20 proc. wyda w tym roku od 1001 do 1500 zł, a niewiele mniej, bo 18 proc. – od 1501 do 2000 zł w przeliczeniu na osobę. Wakacje sfinansujemy natomiast przede wszystkim z bieżących dochodów lub oszczędności, po które sięgnie 80 proc. respondentów. Z bonu turystycznego skorzysta 16 proc. turystów, a z innych form finansowania, w tym kredytu lub pożyczki od bliskich, nieco ponad 4 proc.

*To badanie zostało przeprowadzone na uczestnikach Programu PAYBACK w dniach 31 maja - 2 czerwca 2021 r. metodą ankiety online na grupie 814 osób. Grupa badawcza w wieku 18-65 lat dobrana została tak, aby odpowiadać strukturze demograficznej kraju.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Ponad połowa Polaków planuje urlop w kraju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *