Marriott w budynku „Centrum LIM” na następne 34 lata

Marriott International, Inc. przedłużył umowę najmu powierzchni w budynku "Centrum LIM" do 2044 roku. Kontrakt został zawarty ze spółką LIM Joint Venture, która jest administratorem obiektu. Hotel Marriott jest w nim obecny od 21 lat.

"Przedłużenie umowy na następne 34 lata jest naturalną konsekwencją dotychczasowej długoletniej i satysfakcjonującej współpracy z LIM Joint Venture. To również dowód na to, iż formuła kompleksu biurowo-hotelowego, zlokalizowanego w ścisłym centrum Warszawy, spełnia oczekiwania nie tylko nasze, ale przede wszystkim naszych klientów. Nowy kontrakt oznacza dalszy rozwój hotelu Marriott i możliwość doskonalenia świadczonych w nim usług"
- powiedział Albert Helms, Dyrektor Generalny Hotelu Marriott Warszawa.

Hotel Marriott Warszawa został otwarty w 1989 roku. Był pierwszym w Europie Środkowej hotelem oferującym zachodnie standardy. Warszawski Marriott to 518 pokoi w tym 95 luksusowych apartamentów o łącznej powierzchni ponad 16 tysięcy mkw. W hotelu znajduje się 16 sal konferencyjnych o całkowitej powierzchni 2500 mkw., a także centrum fitness, sauna i basen. Marriott zarządza również restauracjami Parmizzano’s i Lila Weneda, barami Panorama Bar & Lounge i Champions oraz kawiarnią Vienna.

W hotelu Marriott na bieżąco przeprowadzane są prace renowacyjne. Dzięki modernizacji infrastruktury budynek stał się bardziej ekologiczny. Zastosowane usprawnienia spowodowały zmniejszenie zużycia energii w budynku aż o 30 procent, zredukowana została także ilość emitowanych gazów cieplarnianych. W uznaniu za wprowadzone proekologiczne rozwiązania hotel w ubiegłym roku został uhonorowany nagrodą Trane Energy Efficiency Leader Award. Niedawno ukończono remont części pokoi oraz wszystkich sal konferencyjnych. W najbliższym czasie planowana jest także renowacja hotelowego lobby oraz prace remontowe w kuchni.

Hotel Marriott od momentu otwarcia gościł wiele znanych osób ze świata polityki i kultury (między innymi Michael Jackson i George W. Bush) W jego pomieszczeniach odbywają się liczne wydarzenia i konferencje prasowe. Hotel na stałe wpisany jest w krajobraz Warszawy nie tylko pod względem architektonicznym – Marriott cały czas aktywnie uczestniczy w życiu miasta, wspiera wiele inicjatyw sportowych i kulturalnych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *