Hotel 1231 w Toruniu i Jabłoń Lake Resort w Piszu dołączyły do IGHP

Nowymi członkami Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego zostały Hotel 1231 w Toruniu i Jabłoń Lake Resort w Piszu.

4-gwiazdkowy Hotel 1231 (nazwa nawiązuje do początków miasta) otwarty został w 2009 r. z 23 pokojami w budynku po średniowiecznym młynie zamkowym na Starym Mieście na terenie ruin dawnego Zamku Krzyżackiego. Obecnie rozbudowywany jest o nową część z 21 pokojami w byłym szpitalu zamkowym, z którą będzie połączony podziemnym korytarzem.

Jabłoń Lake Resort w Puszczy Piskiej to kompleks wypoczynkowy na 10-hektarowej działce. W jego skład wchodzą: Dom Pruski z 21 pokojami, 10 Domów Mazurskich podzielonych na dwa dwuosobowe pokoje oraz Dom Nad Jeziorem z 10 pokojami, a do tego restauracja Imbirowy Sad, pięć sal konferencyjnych o powierzchni od 30 do 150 m kw., strefa SPA & wellness, korty i prywatna plaża.

IGHP jest największą polską organizacją reprezentującą interesy hotelarzy. Skupia ok. 550 hoteli z 48 tys. pokoi (ok. 1/3 rynku), w tym wszystkie hotele sieci Accor, Louvre Hotels Group, Puro Hotels, B&B Hotels, Hotele DeSilva, Hotele SPA Dr Irena Eris, a także działające pod markami sieci Hilton, Marriott, IHG czy Best Western oraz wiele niezależnych. Do Izby należy też blisko 50 czołowych dostawców produktów i usług dla hotelarstwa oraz wyższe i średnie szkoły hotelarskie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *