Gilles Clavie odchodzi z funkcji prezesa Orbisu, na czele nowego zarządu Dominik Sołtysik   PERSONALIA

Po siedmiu latach pełnienia funkcji prezesa zarządu i dyrektora generalnego Orbisu, Gilles Clavie złożył rezygnację. Gilles Clavie, który pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego AccorInvest został powołany w skład rady nadzorczej Orbisu. Nowym prezesem i dyrektorem generalny tej ostatniej spółki został dotychczasowy wiceprezes Dominik Sołtysik, a do zarządu wszedł Michał Parzydeł, dyrektor prawny firmy.

Nowy zarząd Orbisu: Dominik Sołtysik, Inesa Kuczalska. Michał Parzydeł

Gilles Clavie był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym grupy Orbis od 2014 r. Pod jego kierownictwem w 2019 roku Orbis wkroczył w nowy rozdział swojego rozwoju, przekształcając się w największą grupę inwestującą w aktywa hotelowe w Polsce i Europie Wschodniej – Siedem lat kierowania Orbisem to czas wyzwań, osiągania kamieni milowych w rozwoju firmy i niezwykle intensywnej pracy, ale jednocześnie ogromnej satysfakcji z jej wyników. Jestem dumny z osiągnięć Orbisu i chciałbym wyrazić szacunek, uznanie i podziękowania wszystkim pracownikom w Grupie. Dziękuję również naszym partnerom biznesowym i inwestorom, którzy darzyli nas zaufaniem przez te lata – powiedział Gilles Clavie. – Ze względu na szereg obowiązków związanych ze stanowiskiem prezesa i dyrektora generalnego, które objąłem w ubiegłym roku w Grupie AccorInvest, w pełni skoncentruję swoje działania na transformacji i nowej strategii AccorInvest oraz bezpiecznym przejściu Spółki przez kryzys, który nas dotknął w 2020 roku.

Gilles Clavie

Rada nadzorcza Orbisu powołała uchwałami z 1 lipca nowych członków zarządu. Dominik Sołtysik został prezesem i dyrektorem generalnym, Inesa Kuczalska, dotychczasowa członkini zarządu i dyrektor finansowa została wiceprezesem, a do zarządu wszedł Michał Parzydeł. Od 2013 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora prawnego Orbisu, a w styczniu 2020 r. awansował na dyrektora.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Gilles Clavie odchodzi z funkcji prezesa Orbisu, na czele nowego zarządu Dominik Sołtysik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *