Jeszcze w tym roku otwarcie Radissona Blu w Ostródzie. W condo   INWESTYCJE

Trwa sprzedaż 241 pokoi w systemie condo w hotelu Radisson Blu w Ostródzie. Inwestor, Grupa Europlan, zapowiada otwarcie obiektu jeszcze w tym roku.

Sprzedaż realizowana jest przez Oak Property z deklaracją stałego czynszu niezależnego od obłożenia, w wysokości 8 proc. rocznie przez 20 lat. W ramach dzierżawy apartamentów inwestorom przysługiwać będzie też 21 dni pobytu właścicielskiego w roku.

Pięciogwiazdkowy Radisson Blu w Ostródzie powstaje w miejscu dawnego, nigdy nie ukończonego kompleksu Hotel&Resort Plaza by Condohotels nad Jeziorem Drwęckim. Budowa hotelu rozpoczęła się jeszcze w 2011 roku, jednak po osiągnięciu stanu surowego prace zostały wstrzymane z powodu kłopotów finansowych inwestora, spółki OPB. Ostatecznie ogłosił on upadłość, a syndyk wystawił na sprzedaż należące do niej nieruchomości. Ostródzki kompleks na 4,2-hektarowej działce, z głównym budynkiem hotelowym o powierzchni 16,2 tys. m kw., gdzie znaleźć się miało 161 pokoi, połączonym z nim drugim budynkiem o powierzchni 3,1 tys. m kw. z 80 pokojami i budynkiem aquaparku o powierzchni 2,3 tys. m kw., wyceniony został na 31 mln zł. Kilka lat temu przedwstępną umowę kupna podpisała ostródzka firma Investimento Sławomira Janowicza, właściciela firmy Fortuna z branży automatów do gier, który zmarł na początku 2019 roku. W lipcu tego samego roku nieruchomość odkupił Artur Kozieja.

Hotel, który zarządzany ma być przez sieć Radisson, posiadać będzie m.in. SPA o powierzchni 400 m2, park wodny z krytym oraz odkrytym basenem, sauną i siłownią. W hotelu znajdzie się również część konferencyjna, która ma pomieścić łącznie nawet 1000 osób.

Grupa Europlan, której czołowym inwestorem jest Artur Kozieja, to holding inwestycyjny posiadający obecnie dwa hotele - Lake Hill w Sosnówce i Metropolo w Krakowie, planujący i realizujący szereg kolejnych inwestycji - poza Ostródą, m.in. Movenpick z Zakopanem, MGallery w Karpaczu, Campanile w Warszawie, czy Karkonosze Springs w Staniszowie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *