W Olsztynie otwarty został Hampton by Hilton   OTWARCIA

W kompleksie Centaurus z biurami i mieszkaniami w centrum Olsztyna otwarty został Hampton by Hilton ze 105 pokojami. To 14. Hampton w Polsce, drugi zarządzany przez VHM Hotel Management i jedyny sieciowy hotel w woj. warmińsko-mazurskim.

W hotelu o powierzchni 3,8 tys. m kw. znajduje się też sala konferencyjna na 40 osób, restauracja, całodobowa siłownia i parking podziemny na 36 samochodów. Pokoje wyposażone są m.in. w 55-calowe telewizory, lodówki SMEG, zestawy do parzenia kawy i herbaty oraz sejfy, a część także w rozkładane sofy. Dyrektorem hotelu jest Aneta Olechno, która wcześniej była zastępcą dyrektora Golden Tulip Gdańsk Residence. To jedyny hotel pod międzynarodową marką w Olsztynie i całym woj. warmińsko-mazurskim (przez kilka lat pod marką Best Western Plus działał 28-pokojowy Dyplomat, a w latach 70. otwarto Novotel w Olsztynie, który obecnie działa jako Omega). Powstaje B&B Hotel, a pod markę Best Western Plus wejść ma wkrótce Kopernik należący do Grupy PHH.

Centaurus to wielofunkcyjny kompleks budynków z częścią biurową, hotelową, handlowo- usługową i mieszkalną. Część mieszkalna składa się z dwóch budynków, 18- i 17-piętrowego – najwyższych w Olsztynie. Budynek biurowy o powierzchni najmu 11,2 tys. m kw. jest pierwszym biurowcem klasy A w Olsztynie. Głównym najemcą został Citibank Europe ze swoim centrum usług wspólnych. Inwestorem całego kompleksu jest gdańska firma deweloperska Inopa, od której VHM dzierżawi hotel.

Kolejny Hampton by Hilton otwarty ma zostać jesienią w Białymstoku ze 122 pokojami. Jego operatorem i dzierżawcą również będzie VHM Hotel Management (spółka córka Satoria Group), która od 2018 r. prowadzi Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town. Na ukończeniu jest budowa Hamptona przy lotnisku Kraków-Balice, którego inwestorem jest litewskim fundusz UAB I Asset Management. Praktycznie ukończony jest też hotel w Łodzi, którym zarządzać miał VHM, ale ostatecznie jego drogi z inwestorem rozeszły się w ub.r. W planach jest otwarcie kolejnych hoteli w Zielonej Górze, Tarnowie Podgórnym koło Poznania i przy lotnisku we Wrocławiu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *