Drugi Puro we Wrocławiu z pozwoleniem na budowę   INWESTYCJE

Spółka Genfer Hotel Invest uzyskała pozwolenie na budowę hotelu w centrum Wrocławia z 337 pokojami koło Dworca Świebodzkiego. Będzie to drugi hotel Puro w tym mieście.

Hotel powstanie na trójkątnej działce o powierzchni 0,32 ha, na której wyburzono już stojące wcześniej niewielkie budynki handlowo-usługowe Fot. Google Maps

Działkę pod hotel we Wrocławiu o powierzchni 0,32 ha przy pl. Orląt Lwowskich inwestor Puro Hotels kupił w marcu 2019 r. za 30,5 mln zł w przetargu, w którym miasto wystawiło ją za 12 mln zł. Konkurował m.in. z Vastintem, UBM i  Space Investment – spółką firmy deweloperskiej Archicom, będącej jednym z liderów rynku mieszkaniowego we Wrocławiu. Jak oceniła komisja przetargowa, „nowatorska architektura hotelu tworzy ciekawą i unikalną ofertę. Decyduje o tym zasada połączonych z pokojami loggii i tarasów na wyższych kondygnacjach, które na elewacji płn.-wsch. tworzą bardzo ciekawy kaskadowy układ”. Projektantem 9-piętrowego budynku z garażem podziemnym jest wrocławska pracownia APA Hubka, która zaprojektowała też pierwszy hotel Puro we Wrocławiu ze 102 pokojami (i w ogóle pierwszy hotel tej sieci) otwarty w 2011 r. kilkaset metrów dalej przy ul. Włodkowica.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *