Tak będą wyglądały hotele Wieniawa i Ikar Four Points by Sheraton   INWESTYCJE

Polski Holding Hotelowy rozstrzygnął konkurs na koncepcję modernizacji bliźniaczych hoteli – Wieniawa we Wrocławiu i Ikar w Poznaniu, które działać będą pod 4-gwiazdkową marką Four Points by Sheraton. Zwycięską pracę przygotowało biuro architektoniczne Emkaa Architekci.

Nowa fasada Four Points by Sheraton Wieniawa we Wrocławiu
Wieniawa obecnie
Nowa fasada Four Points by Sheraton Ikar w Poznaniu
Ikar obecnie

Koncepcja zakłada zmodernizowanie istniejących brył hoteli oraz wnętrz w charakterze dopasowanym do marki Four Points by Sheraton. Prace przygotowawcze zostały już rozpoczęte, a wykonanie większości działań projektowych jest zaplanowane jeszcze w tym roku. Pracownia ma na swoim koncie między innymi realizację dwóch hoteli należących do Polskiego Holdingu Hotelowego – Moxy Poznań Airport i Moxy Katowice Airport.

Jak podkreślą projektanci z Emkaa Architekci, projekt wnętrz Ikara i Wieniawy inspirowany jest ponadczasowymi rozwiązaniami materiałowymi i nawiązuje do polskiego modernizmu. Przestrzenie publiczne "strefowane" są poprzez odpowiednio dobraną kolorystykę i elementy dekoracyjne nadające hotelowi domowy charakter. Głównym punktem strefy wejściowej jest centralnie wyeksponowane dzieło sztuki oraz kominek, a w pozostałych częściach zieleń i mniejsze elementy dekoracyjne. Zmianie ulegnie także otoczenie obiektu – zaprojektowane zostały nowe nawierzchnie i atrakcyjna zieleń, która prócz wartości estetycznej pozwala wizualnie i akustycznie odciąć taras od ruchu ulicznego.

NOWE WNĘTRZA IKARA

NOWE WNĘTRZA WIENIAWY

– Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego konsekwentnie realizuje swój biznesplan, który obejmuje modernizacje większości posiadanych obiektów w całej Polsce mówi Agnieszka Łebska, dyrektor ds. technicznych i realizacji inwestycji Polskiego Holdingu Hotelowego. Jestem przekonana, że dzięki wybranej koncepcji projektowej bliźniacze hotele we Wrocławiu i Poznaniu wprowadzą nową jakość do swoich przestrzeni, a nowy standard w pełni odpowie na potrzeby naszych gości. Wprowadzenie nowoczesnej marki Four Points by Sheraton będzie także idealnym uzupełnieniem turystycznej mapy Poznania i Wrocławia 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *