Marriott International ponownie wyróżniony za proekologiczne rozwiązania

Marriott International, jako jedyna firma z branży hotelarskiej, znalazł się na liście przedsiębiorstw wdrażających proekologiczne rozwiązania dla działów IT. Zestawienie Top Green-IT, przedstawione 25 października br. przez Computerworld, oceniało działania mające na celu zredukowanie zużycia energii przez sprzęt komputerowy.

Rozwiązania pozwalające efektywniej korzystać z energii zgłosiło blisko 100 firm. Spośród nich wybrano najlepszych 12. Marriott International został wyróżniony za usprawnienia wdrożone w centrum danych w głównej siedzibie firmy w Bethesda w stanie Maryland. Pozwoliły one na zmniejszenie zużycia energii o 10 proc. oraz oszczędność ponad 3500 metrów sześciennych wody w skali roku, przeznaczonej do chłodzenia serwerów. Efekt ten osiągnięto dzięki wprowadzeniu, tam gdzie to możliwe, zamkniętego obiegu przepływu wody.    

Sieć hoteli Marriott International stara się wprowadzać rozwiązania proekologiczne we wszystkich swoich budynkach. Hotele zarządzane przez sieć przechodzą remonty infrastruktury pozwalające redukować zużycie energii oraz zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Wiele z nich otrzymuje za to wyróżnienia. Warszawski hotel Marriott otrzymał w 2009 roku Trane Energy Efficiency Award właśnie za takie usprawnienia.

Top Green-IT to zestawienie przygotowane przez magazyn Computerworld mające na celu promować idee proekologicznych rozwiązań w branży IT. Na podstawie danych, zebranych wśród firm, przygotowano ranking 12 wiodących przedsiębiorstw, które w trakcie swojej działalności nie zapominają  o środowisko naturalnym. Lista Top Green-IT przygotowywana jest co roku i właśnie została opublikowana po raz trzeci.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *