Odpowiedzialne zarządzanie spotkaniami: BS 8901 dla Radisson Blu Hotel, Kraków

Radisson Blu Hotel Kraków, jako pierwszy i obecnie jedyny dotąd hotel na świecie otrzymał prestiżowy certyfikat BS 8901. Jednocześnie, wśród jego posiadaczy jest także pierwszą firmą w Polsce. To absolutnie nowy rozdział, nie tylko w polskiej ale i w światowej branży spotkań i turystyce.

Zasady zrównoważonego zarządzania spotkaniami zawarte w BS 8901 zostały opracowane w 2007 roku przez British Satandard International. Jest to obecnie najbardziej wymagająca norma w dziedzinie "odpowiedzialnego" i "zrównoważonego" zarządzania spotkaniami i imprezami (Meetings & Events). Opiera się ona na trzech priorytetach: 1. zmniejszenia negatywnego wspływu na środowisko naturalne, 2. pozytywnego oddziaływania na lokalną społeczność, 3. redukcji kosztów produkcji i eksploatacji.

"Obecnie na całym świecie certyfikat BS 8901 posiada około 30 firm. Są to najwięksi organizatorzy imprez oraz najbardziej innowacyjne centra konferencyjne, kongresowe i rozrywkowe - jak na przykład sławny Earls Court and Olympia w Londynie, czy Meeting Professionals International" - mówi Nino D. Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu Radisson Blu w Krakowie. "Cieszymy się z certyfikatu, także ze wgledu na wyjątkowe towarzystwo - zgodnie z zasadami BS 8901, rozwijanymi do normy ISO, przygotowywane są obecnie Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie" - dodaje Rosenlund.

Zdobycie BS8901 nie jest jednak łatwe! Certyfikat mogą otrzymać organizatorzy spotkań i imprez, którzy opracują i wdrożą system "odpowiedzialnego" i "zrównoważonego" zarządzania. W krakowskim Radisson Blu ten etap trwał blisko 1,5 roku. Zaowocował przygotowaniem zestawu ponad 50 procedur opisujących codzienną pracę hotelu oraz zarządzanie spotkaniami.

"Spodziewamy się, że przyznanie certyfikatu polskiemu hotelowi zmobilizuje inne podmioty z branży spotkań w Polsce i na świecie do jeszcze większego zaangażowania się w inicjatywy CSR" - mówi Wojciech Liszka, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu, hotelu Radisson Blu w Krakowie. "Szczególne znaczenie będzie miało dla firm, organizujących w Polsce imprezy i spotkania. Da im szansę budowania w ten sposób pozytywnego wizerunku, a tym samym, niewielkim nakładem kosztów, pozwoli zwiększyć konkurencyjność na rynku" - dodaje.


Niemal równocześnie z BS 8901, Radisson Blu Hotel w Krakowie zdobył certyfikat Green Key. Jest to znany na świecie znak przyznawany organizacjom turystycznym - hotelom, ośrodkom konferencyjnym i wypoczynkowym. Aby zdobyć Green Key, Radisson Blu Kraków musiał spełnić szereg wymogów z zakresu ochrony środowiska - jak na przykład: kontrola produkowanych odpadów, zużycia wody i energii elektrycznej, wprowadzenie "odpowiedzialnej" polityki zarządzania obiektem i komunikacŹródło: Press Release

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *