Zdrojowa zmienia strategię. Już nie condohotele, ale apartamenty wakacyjne   INWESTYCJE

Pionier i lider rynku condohoteli w Polsce nie planuje na razie dalszych projektów condohotelowych. "Stawiamy teraz na apartamenty" - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Jan Wróblewski, współzałożyciel przedsiębiorstwa.

Jak wyjaśnia Wróblewski w rozmowie z gazetą, rynek condo jest obecnie przegrzany, a inwestorzy bardziej niż hotelowymi pokojami, zainteresowani są teraz apartamentami w miejscowościach wakacyjnych.

– Nie musimy inwestować własnych pieniędzy w części wspólne i praktycznie cały budynek jest na sprzedaż - jak w normalnym projekcie deweloperskim. Nasze zaangażowanie jest dużo mniejsze, a klienci są bardziej zainteresowani tego typu nieruchomościami - tłumaczy Wróblewski. Zamiast zamrażać dziesiątki milionów w infrastrukturze hotelowej – restauracjach czy basenach – możemy zarobić i częściowo dofinansować działalność hotelarską – dodaje współtwórca Zdrojowej.

Pierwszym z serii projektów apartamentowych ma być apartamentowiec Baltic Park Loft w Świnoujściu, w którym powstaną 83 lokale, jak w typowych budynkach mieszkaniowych. Obiekt znajduje się w tym samym kompleksie w którym działają już Baltic Park Molo i hotele Hilton i Radisson.

-Łącznie w kompleksie jest tyle miejsc noclegowych, ile w budowanym w Pobierowie hotelu Gołębiewski . Są jednak w innym stylu i sąsiadują z wieloma lokalami usługowymi - dodaje Wróblewski.

Mimo zmiany strategii Zdrojowa Hotels będzie kontynuowała zarządzanie condohotelami i hotelami z portfela grupy, który – jak podkreśla Jan Wróblewski – w kurortach jest największy w kraju.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *