Stajemy po jasnej stronie EKO-MOCY   MATERIAŁ PARTNERA

Branża hotelowa zaczęła się odbudowywać,  a wraz z nią Clinex, czołowy producent środków czystości. W ramach nowej strategii marki ogromny nacisk położyliśmy na ekologię. Cały proces przebiega pod hasłem „ „Safe for You, Safe for Earth” - przez co chcemy powiedzieć – bezpieczny dla człowieka jako użytkownika i dla ziemi, która jest naszą planetą.

Wraz z całym zespołem  ponownie wytyczyliśmy cele i z dużą dozą energii i zaangażowania przystąpiliśmy do ich realizacji. Mamy wiele nieszablonowych pomysłów, ale za to bardzo pożytecznych zarówno dla branży, jak i środowiska naturalnego. hasłem nasze hasło „ „Safe for You, Safe for Earth” w tak dużej mierze oddaje to, co chcemy osiągnąć, że wpisaliśmy je w ekosymbol zamieszczony na opakowaniach naszych produktów. Sukcesywnie pracujemy nad tym, aby nasze środki utrzymania czystości były bezpieczne dla skóry, nie podrażniały dróg oddechowych, były wolne od mutagennych składników i nie powodowały alergii.

Ochrona środowiska naszym prorytetem

Zadbaliśmy również jeszcze bardziej o tak ważną obecnie kwestię ochrony środowiska. Dlatego zmieniliśmy materiał, z którego wykonujemy opakowania. Odstąpiliśmy od plastiku na rzecz regranulatu, dzięki czemu nasze butelki przez cały czas są w obiegu. To dobry sposób na zmniejszenie produkcji plastiku. Obecnie zmianie ulega też skład preparatów. Nadal są one bardzo skuteczne, ale staramy się, by powstawały przynajmniej w 90% z naturalnych składników. To sprawi, że w dużym stopniu będą neutralne biologicznie dla gleby i nie będą zagrażały organizmom wodnym. Obecnie dostosowaliśmy do naszych wymagań 26 produktów, a nad kolejnymi kilkudziesięcioma trwają prace.

Starannie analizujemy każdy nasz pomysł i decyzje, ponieważ wiemy, że dzięki temu i ciężkiej pracy wszyscy na tym zyskamy w przyszłości. Każdego dnia dążymy do tego, by być liderem dobrych zmian w kontekście ekologii w Polsce, w branży chemii profesjonalnej i motoryzacyjnej. Pokładamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości będzie coraz więcej firm, które zechcą być społecznie odpowiedzialne i podobnie jak My rozpoczną wdrażanie procedur proekologicznych.  

Kontakt

www.clinex.com.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *