Syndyk sprzedaje Grand Royal Hotel 4* w Poznaniu!   MATERIAŁ PARTNERA

Syndyk masy upadłości Grand Royal sp. z o.o. w upadłości sprzedaje Grand Royal Hotel 4* znajdujący się w Poznaniu.

Ten czterogwiazdkowy hotel otwarty w 2009 r. znajduje się w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 358A, 2 minuty jazdy od autostrady A2 oraz 5,5 km od Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Obiekt umożliwia prowadzenie działalności hotelowej, konferencyjnej, rekreacyjno–wypoczynkowej oraz gastronomicznej. Hotel w chwili obecnej notuje obłożenie na poziomie 70-80%, co gwarantuje wysokie i stabilne przychody.

Zasadnicza, hotelowa część budynku obejmuje 66 pokoi, w tym 61 urządzonych pokoi typu Classic (1 lub 2 osobowych) oraz 5 apartamentów, w tym luksusowy Apartament Prezydencki o powierzchni 145m2. Większość pokoi umiejscowionych jest na 1 i 2 piętrze, a 4 pokoje znajdują się na parterze. Obiekt jest w całości przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na poziomie parteru usytuowano recepcję, restaurację a'la carte dla 50 osób, Ogród Zimowy dla 100 osób, salę restauracyjną (śniadaniową) dla 80 osób oraz Lounge Bar dla 40 osób. Hotel wyposażony jest także w 4 sale konferencyjne o łącznej pojemności 320 miejsc.

Obiekt posiada również część rekreacyjną obejmującą:

  • Centrum SPA & Wellness z basenem, zespołem saun, solarium, gabinetem odnowy biologicznej,
  • rozbudowane zaplecze fitness z siłownią,
  • salę bilardową z barem.

Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 5 044,74 m2., co przy oferowanej cenie sprzedaży oznacza atrakcyjną cenę za metr kwadratowy na poziomie jedynie 3 905 zł/m².

Przedmiotem sprzedaży jest przedsiębiorstwo Grand Royal Hotel sp. z o.o. w upadłości, w skład którego wchodzą:

  1. nieruchomości położone w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 358A, zabudowane budynkiem hotelowym wraz z infrastrukturą towarzyszącą, dla których Sąd Rejonowy Poznań – Stare Miasto w Poznaniu prowadzi księgi wieczyste pod numerami: PO1P/00012921/3, PO1P/00047778/9, PO1P/00189603/9, PO1P/00010717/6;
  2. ruchomości – środki transportu, urządzenia i maszyny, w tym majątek niskocenny,
  3. wierzytelności.

Syndyk sprzedaje przedsiębiorstwo jako całość, za wyjątkiem środków pieniężnych zgromadzonych w kasie i na rachunkach bankowych. Sprzedaż jest dokonywana przez Syndyka z wolnej ręki, na podstawie uchwały Rady Wierzycieli Upadłego z dnia 30 stycznia 2024 r.

Obiekt jest obecnie dzierżawiony przez spółkę Central Fund Immovables sp. z o,o. (CFI), który prowadzi tam działalność hotelową, konferencyjną, rekreacyjno – wypoczynkową oraz gastronomiczną. Dzierżawca uiszcza na rzecz wydzierżawiającego stabilny comiesięczny czynsz określony szczegółowo w umowie dzierżawy. Jednocześnie syndyk wskazuje, iż istnieje możliwość kontynuowania umowy dzierżawy bądź jej wypowiedzenie z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Syndyk planuje dokonać sprzedaży przedsiębiorstwa Upadłego, z wolnej ręki, przeprowadzając konkurs pisemnych ofert. Informuję, że wybrana zostanie oferta przedstawiająca najkorzystniejszą cenę, przy czym obecnie nie może być ona niższa niż 19.700.000,00 zł.

Oferty zakupu sporządzone w języku polskim należy składać w zamkniętych kopertach do dnia 28 czerwca 2024 r. do godziny 15:00 w Kancelarii Syndyka Macieja Króla, ul. Piaskowa 3/4, 61-753 Poznań. Szczegółowy opis wymagań i sposobu składania ofert znajduje się w regulaminie konkursu.

Jednocześnie Syndyk pragnie zauważyć, że wartość rynkowa przedsiębiorstwa Upadłego oszacowana jest na kwotę 21.776.520,36 złotych. Oznacza to, że obecna cena sprzedaży jest aż o ponad 2.000.000,00 zł niższa od wartości obiektu. W celu umożliwienia Państwu zapoznania się ze szczegółami wyceny, syndyk na prośbę zainteresowanego przedstawi opinię biegłego rzeczoznawcy majątkowego.

Oglądanie składników przedsiębiorstwa jest możliwe po uprzednim uzgodnieniu terminu z Syndykiem. Szczegółowe warunki uczestnictwa, termin składania ofert oraz wysokość wadium zostały zawarte w regulaminie konkursu sprzedaży. Jeżeli byliby Państwo zainteresowani udziałem w konkursie i chcieliby uzyskać więcej informacji oraz zapoznać się z treścią regulaminu, zapraszam do kontaktu:

Jednocześnie wskazuję, że w razie braku ofert sprzedaży po cenie wskazanej w ogłoszeniu, syndyk będzie kontynuował próby sprzedaży obiektu, w związku z czym zaprasza również do rozmów i negocjacji oraz składania niewiążących ofert.

Niniejszy artykuł ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ogłoszenia o sprzedaży przedsiębiorstwa Upadłego z wolnej ręki zostały opublikowane na najpopularniejszych portalach internetowych, w tym otodom.pl, morizon.pl, gratka.pl, etc.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *