JSW szuka dzierżawcy hotelu Różany Gaj w Gdyni   INWESTYCJE

Jastrzębska Spółka Węglowa ogłosiła przetarg na dzierżawę 39 pokojowego hotelu Różany Gaj w Gdyni, dzierżawionego dotychczas przez spółkę Dobry Hotel. Cena wywoławcza czynszu to 158,6 tys. zł netto za miesiąc, czyli nieco ponad 4 tys. zł za pokój miesięcznie.

Obiekt został gruntownie wyremontowany w 2015 roku kosztem ok. 27 mln zł, co stało się zresztą wówczas przyczynkiem do strajku generalnego górników, którzy kosztowny remont potraktowali jako kluczowy argument dotyczący marnotrawienia pieniędzy przez zarząd. Kierownictwo kopalni odpierało zarzuty wyjaśniając, że Dobry Hotel rokrocznie z tytułu dzierżawy płaci 800 tys. zł.

Węglowa spółka próbowała później obiekt sprzedać za 28,5 mln zł, jednak nie znalazła nabywcy.

W lipcu tego roku pisaliśmy, że w hotelu podniesiono kategoryzację z 3 do 4 gwiazdek, w tym celu przeprowadzono prace remontowe dostosowując standard obiektu do wymogów kategoryzacyjnych, m.in. powiększono powierzchnię pokoi jednoosobowych oraz zmodyfikowano układ apartamentu.

Budynek w którym mieści się hotel postawiony został w 1929 roku i przed wojną działał tu luksusowy pensjonat Różany Gaj. Przebudowany w latach 70., od 1990 roku zaczął przyjmować gości jako 2-gwiazdkowy hotel Antracyt. Hotel zamknięto w 2008 roku i gruntownie odremontowano, ostatni remont miał miejsce w 2015 roku.

Dotychczasowy operator hotelu, spółka Dobry Hotel, umowę dzierżawy z JSW zawarła w 2012 roku. W portfolio Dobrego Hotelu jest 12 hoteli, z tego pięć w Trójmieście.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *