Medaliści olimpijscy w hotelu Renaissance

Renaissance Warsaw Airport Hotel ugościł polskich medalistów Igrzysk Olimpijskich w Tokio podczas konferencji prasowych i spotkań z mediami. Polska Reprezentacja Olimpijska przywiozła z Tokio 14 olimpijskich krążków – cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych, ostatecznie zajmując w klasyfikacji medalowej wysokie 17 miejsce.

- To był ogromny zaszczyt gościć Polską Reprezentację Olimpijską przed wylotem do Tokio w naszych dwóch przylotniskowych hotelach Renaissance Warsaw Airport i Courtyard by Marriott Warsaw Airport, a także podczas konferencji prasowych w hotelu Renaissance. Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim i z tego, że staliśmy się malutką częścią tych wielkich sukcesów – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Jako pierwsze powróciły do Polski srebrne wioślarki. Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajda, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann po gorącym powitaniu przez kibiców na Lotnisku Chopina, wzięły udział w konferencji prasowej w hotelu Renaissance, gdzie odebrały podziękowania od przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Sponsorów PKOl i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej.

Kolejnym reprezentantem goszczącym w pięciogwiazdkowym, przylotniskowym hotelu był Tadeusz Michalik, który wywalczył brąz w zapasach w kategorii do 97 kg. Prócz rodziny, gorące powitanie dla brązowego medalisty przygotowali młodzi zawodnicy z Klubu Sportowego Sobieski Poznań, w którym zapaśnik trenuje na co dzień.

8 sierpnia do Polski wróciło aż 16 medalistów olimpijskich, którzy w Tokio wywalczyli 10 krążków – 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Ten dzień dostarczył najwięcej emocji. W hali przylotów Lotniska Chopina w Warszawie odbyło się oficjalne powitanie. Na reprezentantów czekali członkowie rodzin, fani oraz dziennikarze. Następnie olimpijczycy przeszli do hotelu Renaissance, gdzie spotkali się z mediami na indywidualne wywiady. W tym dniu również Anita Włodarczyk – trzykrotna złota mistrzyni olimpijska obchodziła swoje 35. urodziny. Z tej okazji Szef Kuchni Andrzej Bryk przygotował tort dla jubilatki w formie boiska do rzutu młotem z umieszczonymi 3 złotymi młotami.

Ostatnimi medalistkami Igrzysk Olimpijskich, które wróciły do Polski i spotkały się z dziennikarzami w Renaissance Warsaw Airport Hotel były kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska. Dziewczyny wywalczyły w Tokio brązowy medal w konkurencji K-4 500 m. Kilka dni przed tym sukcesem Karolina Naja i Anna Puławska zostały wicemistrzyniami olimpijskimi w konkurencji K-2 500 m.

- Dzięki współpracy z PKOl i organizowanymi w hotelu Renaissance Warsaw Airport spotkaniami medalistów z mediami, mieliśmy możliwość bliższego kontaktu z zawodnikami i wspólnie z całym zespołem hotelu ogromnie cieszyliśmy się sukcesami naszych sportowców. Wszystkie wyzwania organizacyjne realizowaliśmy z wielką przyjemnością i motywacją. To był wspaniały, choć bardzo intensywny czas, i takie chwile pozostają w pamięci na zawsze – podsumowuje Adriana Biernatowicz-Jadczak, dyrektor generalna hotelu Renaissance.

Polski Holding Hotelowy jest partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. W warszawskim hotelu Renaissance przy Lotnisku Chopina odbywały się konferencje prasowe reprezentantów Polski po powrocie z Igrzysk Olimpijskich. W dwóch hotelach przylotniskowych, należących do PHH – Renaissance Warsaw Airport Hotel i Courtyard by Marriott Warsaw Airport – gościli olimpijczycy przed wylotem do Toki oraz najważniejsze postaci Międzynarodowego Ruchu Olimpijskiego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *