Ailleron z rekordowym kontraktem w historii na aplikację iLumio

Firma Ailleron zawarła umowę z siecią hoteli Bould Group z Arabii Saudyjskiej na wykorzystanie systemu iLumio w 60 hotelach. Kontrakt dotyczy wdrożenia aplikacji mobilnej iLumio dostępnej na platformach iOS i Android, oraz systemu iLumio CMS przeznaczonego dla obsługi hotelowej. To rekordowy kontrakt w obszarze HotelTech w historii Ailleron, a jego wartość przekracza 10 proc. rocznych przychodów hotelarskiej części spółki.

– Branża hotelarska ewoluuje pod wpływem ograniczeń pandemicznych i otwiera się na innowacje. Rozwiązania zdalne, minimalizujące potrzebę bezpośrednich kontaktów w coraz większym stopniu zwracają uwagę kadr zarządzających wielkimi sieciami hotelowymi. iLumio to rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w ten trend, o czym świadczy rekordowa pod względem wartości dla segmentu HotelTech umowa.  Widzimy ożywienie na rynku hotelarskim i otwartość w rozmowach handlowych, co bardzo dobrze rokuje na kolejne kwartały – mówi Dawid Ślusarczyk, general manager iLumio w Ailleron S.A.

Wdrożenie aplikacji mobilnej jest zaplanowane na ostatni kwartał 2021 roku. Usługi supportowe według umowy obejmują okres trzech lat. Wartość kontraktu przekracza 10 proc. przychodów rocznych segmentu HotelTech według skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2020 rok Aillerona.  Tym samym jest rekordowym kontraktem w obszarze HotelTech w historii.

Aplikacja mobilna dla sieci hoteli Bould będzie umożliwiała rezerwację pokoi, pełny automatyczny bezkontaktowy meldunek w hotelu, otwieranie drzwi za pomocą smartfona, płatności mobilne za usługi hotelarskie oraz posiłki. Rozwiązania Aillerona umożliwią także szereg marketingowych czy operacyjnych usprawnień, takich jak live chat, ankiety czy rezerwacje atrakcji.

– Podpisany kontrakt otwiera dodatkowo możliwość sprzedaży innych produktów w ramach tej samej sieci hotelowej, takich jak iLumioTV oraz Smart Room App. Liczymy, że tym kontraktem rozpoczniemy bardzo dobry okres dla produktu iLumio i rozwiązań segmentu HotelTech  i już niebawem będziemy mogli zaobserwować pozytywne efekty naszej działalności w  wynikach  finansowych – mówi Dawid Ślusarczyk.

Grupa Bould została założona w 1959 roku. W ciągu kilku lat firma otworzyła szereg hoteli na terenie Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu. Firma stworzyła markę Bould, która stała się pierwszą marką w branży hotelarskiej w Arabii Saudyjskiej.  Bould planuje dalszą ekspansję na całym obszarze Zatoki Perskiej.

iLumio to najnowszej generacji system interaktywnej obsługi gości hotelowych. Platforma zapewnia zintegrowaną obsługę wszystkich ekranów prezentujących interaktywne informacje dla gości hotelowych, stały dostęp do multimedialnego centrum rozrywki, aplikacji mobilnej, inteligentne sterowanie urządzeniami typu BMS w obiektach hotelowych, dokonywanie rezerwacji oraz zwiększa sprzedaż usług dostępnych w ofercie hotelu. Rozwiązanie zostało wdrożone między innymi w obiektach takich znanych sieci jak: Hilton, Holiday Inn, Best Western, Puro. Ailleron jest globalną firmą informatyczną, tworzącą produkty dla bankowości, finansów, telekomunikacji, hotelarstwa  i oferującą outsourcing usług informatycznych.  Spółka notowana na rynku publicznym od 2011, w tym od roku 2015 na rynku głównym GPW.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *