Nowa dyrektor generalna InterContinental Warszawa   PERSONALIA

Britta Kutz została mianowana dyrektor generalną hotelu InterContinental Warszawa  oraz regionalnym dyrektorem generalnym hoteli IHG Hotels & Resorts w Polsce. To pierwsza kobieta pełniąca tę funkcję w historii hotelu.

Britta Kutz od ponad 20 lat związana jest z branżą hotelarską. Do Warszawy przyjechała z Düsseldorfu, gdzie od 2018 r. pełniła funkcję dyrektora regionalnego dla hoteli sieci IHG należących do UBM. Karierę zawodową rozpoczęła w latach 90, od stażu w Hyatt Regency w Kolonii, skąd przeniosła się do Hyatt Carlton Tower w Londynie. Następnie pracowała w  Fairmont Vier Jahreszeiten i Park Hyatt w Hamburgu. W 2006 rok trafiła do sieci z IHG Hotels & Resorts w hotelu InterContinental Cologne. W 2011 r. została mianowana zastępcą dyrektora generalnego w InterContinental Singapore, a w 2012 r. objęła stanowisko dyrektora generalnego w hotelu InterContinental Hua Hin Resort w Tajlandii. Kolejnym krokiem było stanowisko dyrektora generalnego w nowo otwierającym się hotelu InterContinental Bandung Dago Pakar w Indonezji w 2015 r. W 2016 roku wróciła z Azji do Europy, aby objąć stanowisko dyrektora generalnego w InterContinental Düsseldorf.

W Warszawie zastąpiła Martena Schoenrocka, który zarządzał hotelem od 2012 r., a ostatnio został dyrektorem generalnym InterContinental Budapeszt.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *