Były Sofitel Wrocław działał będzie pod marką Wyndham   INWESTYCJE

Były hotel Sofitel Old Town we Wrocławiu z 205 pokojami wznowi działalność pod globalną marką Wyndham. Jego dzierżawcą i operatorem została łotewska firma Mogotel Hotel Group, dla której będzie to pierwszy hotel w Polsce. Nowego najemcę dla tego hotelu działającego w kompleksie Wratislavia Center znalazła firma doradcza Christie & Co.

Sofitel Wrocław na Starym Mieście przy ul. Kiełbaśniczej został zamknięty podczas pierwszego lockdownu. Hotel był leasingowany przez Orbis, który zdecydował się go już nie otwierać ze względu na „brak perspektyw na przeprowadzenie gruntownej modernizacji obiektu, niezbędnej dla utrzymania pozycji rynkowej oraz na przedłużenie umowy leasingu”.

Wyndham Hotels & Resorts jest drugą największą siecią hotelarską na świecie pod względem liczby hoteli (9 tys.) i piątą pod względem liczby pokoi (ok. 800 tys.) - wszystkie we franczyzie - działających pod takimi markami jak m.in. Wyndham – pozycjonowana w segmencie upscale, lifestylowy Trip, Ramada z segmentu midscale, czy ekonomiczne Days Inn, Super 8, Microtel, Howard Johnson. Jak dotąd nie była obecna w Polsce, choć od dłuższego czasu podejmowała próby wejścia na nasz rynek, negocjując m.in. z polskimi sieciami. Pod marką Wyndham działa ok. 140 hoteli, z tego 11 w Europie, w tym pięć w Niemczech.

Mogotel Hotel Group z centralą w Rydze jest największym operatorem hotelowym w Krajach Bałtyckich pod względem liczby hoteli i pokoi z 12 obiektami oraz kilkoma na Ukrainie i w Bułgarii. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wydzierżawić tę nieruchomość w strategicznie doskonałej lokalizacji do naszej dalszej ekspansji w Europie – powiedział Ivans Dokicans, członek zarządu Mogotel Hotel Group.

Wielofunkcyjny kompleks Wratislavia Center z biurami, częścią handlową i - zajmującym około połowę jego powierzchni - hotelem (pod marką Dorint, przejętą potem przez Accor i zmienioną na Sofitel) otwarty został w 2001 r. W 2018 r. nieruchomość kupiona została przez fundusz FLE SICAV FIS dla francuskiej LFPI Group. – Cieszymy się, że znaleźliśmy silnego partnera, który zapewnia bezpieczne długoterminowe rozwiązanie dla tej nieruchomości – cieszy się Alexander Klafsky, Partner Zarządzający FLE GmbH z centralą w Wiedniu, która działa jako doradca inwestycyjny LFPI w zakresie inwestycji w nieruchomości w Niemczech, Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej.

Inicjatorem nowej umowy najmu była firma Christie & Co - specjalizująca się w nieruchomościach hotelowych - która miała za zadanie znalezienie operatora dla wrocławskiego hotelu. – Ze względu na pandemię szczególnie ważny był wybór doświadczonego najemcy i cieszymy się, że udało nam się pozyskać dla nieruchomości renomowanego międzynarodowego operatora w postaci Mogotel Hotel Group. Hotel oferuje najlepsze warunki do mocnego wejścia Mogotelu na rynek z marką franczyzową Wyndham – powiedział Simon Kronberger, dyrektor na region Austrii & CEE w Christie & Co.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *