Które podmioty zyskały najwięcej na bonie turystycznym?   ANALIZY I RAPORTY

Park rozrywki Energylandia, Holiday Park & Resort oraz sieć hoteli Gołębiewski to podmioty, w których turyści wydali najwięcej za pomocą Bonu Turystycznego - pisze serwis prawo.pl.

Energylandia zdeklasowała konkurencję inkasując aż 69 zł mln płatności bonem. Kolejna na liście sieć obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych sześciu nadmorskich miejscowościach Holiday Park & Resort pozyskała 18,6 mln zł płatności, a sieć hoteli Gołębiewski 15,4 mln zł. Dalej uplasowały się Sun&Snow i DLF Invest zarządzająca Bałtowskim Kompleksem Turystycznym, na konto których wpłynęło po 13,1 mln zł płatności bonem. Kolejne miejsca należą do Grupy Orbis (9,5 mln zł), kompleksu Bania w Białce Tatrzańskiej (7,5 mln), Chochołowskich Term (5,8 mln zł), Fun Parku i spółki Sandra Zalewski (po 5,3 mln zł).

Co ciekawe POT odmówił portalowi prawo.pl dostępu do listy beneficjentów zasłaniając się tajemnicą handlową, przekazując jedynie, poza lakonicznymi i ogólnodostępnymi informacjami, że struktura płatności bonem to 40,5 proc. – za imprezy turystyczne, 50,7 proc. – za usługi hotelarskie, 8 proc. – za imprezy turystyczne i usługi hotelarskie i 0,8 proc. - OPP.

Pełnej informacji udzielił za to ZUS przekazując pełną informację o beneficjentach. Jak informował ponadto ZUS, do końca sierpnia bon aktywowało około 3 mln Polaków na łączną kwotę 2,6 mln zł. Dotychczas za pomocą bonów zrealizowało płatności na kwotę 1,7 mln zł. Bony zachowują swoją ważność do 31 marca.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *