Ruszył Courtyard by Marriott Szczecin   OTWARCIA

6 września otwarty został Courtyard by Marriott w Szczecinie, czwarty hotel pod tą marką w Polsce, po Warszawie, Gdyni i Katowicach. Dysponuje m.in. 134 pokojami oraz powierzchnią konferencyjną na 500 osób. Otwarcie znajdującego się w tym samym kompleksie Posejdon hotelu Moxy zapowiadane jest na marzec.

Hotele powstały w nowym 8-piętrowym budynku, który połączony jest z przebudowanym na cele biurowo-usługowe dawnym 4-piętrowym domem handlowym Posejdon. Łącznie cały kompleks Posejdon - który uzyskał certyfikat niskiego zużycia energii BREEAM - oferuje ok. 18 tys. m kw. powierzchni biurowych, blisko 12 tys. m kw. powierzchni hotelowych, ok. 5 tys. przestrzeni handlowo-usługowej, a także 300 miejsc dla aut, w tym 61 dla gości hotelu, na dwupoziomowym parkingu podziemnym. Całość kompleksu zaprojektowana została przez szczecińskie Federacyjne Biuro Architektoniczne, hotelowe wnętrza warszawska pracownia AGK Architekci.

Courtyard by Marriott oferuje największą przestrzeń konferencyjną w Szczecinie o powierzchni 1 tys. m kw., w tym 450 m kw. foyer, 380-metrową salę z możliwością podziału, cztery sale po 55 m kw. z możliwością połączenia oraz board room.

Operatorem kompleksu hotelowego jest estońska firma Legend Hotels, która zarządza też m.in. hotelami Sopot Marriott i Sound Garden w Warszawie. Dyrektor generalną Courtyarda i Moxy jest Marlena Szczecińska, która poprzednio wprowadzała na rynek Hampton by Hilton Poznań Stare Miasto. Dyrektor sprzedaży została Paulina Kusy, wcześniej m.in. dyrektor sprzedaży Sofitela we Wrocławiu i dyrektor ds. rozwoju biznesu w dwumarkowym kompleksie u DoubleTree by Hilton - Hampton by Hilton w Krakowie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *