Gołębiewski Karpacz ponownie gospodarzem Forum Ekonomicznego. I przez następnych 5 lat

Forum Ekonomiczne z udziałem ok. trzech tys. gości odbędzie się od 7 do 9 września w hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Poprzednia edycja również odbyła się w tym hotelu, przeniesiona z Krynicy, która wówczas znajdowała się w czerwonej strefie. Gołębiewski na stałe został już miejscem Forum Ekonomicznego.

Gołębiewski Karpacz to największy hotel w Polsce z 880 pokojami. Dysponuje centrum kongresowym, w skład którego wchodzą: 28 sal konferencyjnych (od 66 do 419 m kw.), sala kinowa dla 417 osób oraz dwie sale kongresowe na 1,9 i 1,4 tys. osób. Oferuje też cztery restauracje i kawiarnie, klub nocny, park wodny Tropikana (kompleks basenów, saun, jacuzzi i zjeżdżalni), kręgielnię i salon gier.

Forum Ekonomiczne, określane jako „polskie Davos”, to największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie przedstawicieli świata polityki i biznesu. Od samego początku w 1992 r. odbywało się w Krynicy, z której pochodzi twórca wydarzenia Zygmunt Berdychowski, były poseł Porozumienia Ludowego i Akcji Wyborczej Solidarność. W ub.r. organizator, Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, zdecydowała się na zorganizowanie stacjonarnej konferencji we wrześniu, ale nie było to możliwe w Krynicy, która znajdowała się już wówczas w czerwonej strefie, dlatego zdecydowano przenieść się ją do Karpacza. W lutym tego roku rozstrzygnięty został konkurs na nową lokalizację wydarzenia, w którym wygrała oferta samorządów województwa dolnośląskiego, miasta Wrocław, miasta Karpacz, Portu Lotniczego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej oraz Hotel Gołębiewski w Karpaczu. Forum odbywać się tam będzie przez kolejnych sześć lat do 2026 r. z możliwością przedłużenia współpracy.

Zygmunt Berdychowski tłumaczył, że o wyborze oferty Dolnego Śląska zadecydowała nadzwyczajna determinacja członków konsorcjum dolnośląskiego, czyli grupy podmiotów, które wspólnie przygotowały aplikację. – To ewenement w skali ogólnokrajowej, aby samorząd regionalny, samorząd dużego miasta, samorząd małego miasteczka i do tego partnerzy komercyjni przygotowali wspólną ofertę  – powiedział twórca Forum Ekonomicznego.

Jak napisał Instytut Studiów Wschodnich po decyzji o przeniesieniu wydarzenia: „Zmiana lokalizacji była niezbędna, bo nie udało się osiągnąć zrozumienia z władzami Krynicy. Proponowane przez nie rozwiązania organizacyjne i coraz to nowe lokalizacje tymczasowych obiektów stwarzały zbyt wiele ryzyk logistycznych, administracyjnych oraz w obszarze bezpieczeństwa. Dodatkowo przez rozproszenie obiektów Forum w Krynicy nastąpiłyby zmiany jego wyjątkowego charakteru”.

Podczas każdej edycji Forum Ekonomicznego odbywa się ponad 200 debat pogrupowanych w kilkanaście ścieżek tematycznych, sześć sesji plenarnych, rozmowy z najważniejszymi gośćmi, warsztaty i prezentacje. Co roku wręczane są nagrody Człowieka Roku, Firmy Roku, Organizacji Pozarządowej Roku, Nowej Kultury – Nowej Europy oraz Nagroda Specjalna Forum Ekonomicznego.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *