JSW rozstrzygnęła przetarg na hotel Różany Gaj w Gdyni   INWESTYCJE

Jastrzębska Spółka Węglowa rozstrzygnęła przetarg na dzierżawę hotelu Różany Gaj w Gdyni, zarządzanego dotąd przez sieć Dobry Hotel. Cena wywoławcza czynszu 39-pokojowego wynosiła blisko 160 tys. zł netto za miesiąc. Dzierżawcą pozostał Dobry Hotel. Umowę podpisano na dwa lata.

Dobry Hotel wydzierżawił Różany Gaj od JSW w 2012 r., a po czterech latach umowę przedłużono na kolejnych pięć lat za 800 tys. zł rocznie. W lipcu tego roku sieć podwyższyła jego kategorię z 3 do 4 gwiazdek. Dobry Hotel był jedynym uczestnikiem obecnego przetargu.

Jastrzębska Spółka Węglowa na początku poprzedniej dekady chciała sprzedać ten obiekt, funkcjonujący wówczas jako ośrodek wypoczynkowy Antracyt za 15, a potem 11 mln, jednak nie znalazła nabywcy. Zdecydowała się więc zainwestować w generalny remont, przeprowadzony za 27 mln zł i przekształcić go w skategoryzowany hotel.

Dobry Hotel zarządza obecnie 14 hotelami w Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Zakopanem, Jastarni i Mikołajkach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *