Nowi dyrektorzy hoteli sieci Radisson   PERSONALIA

Nino Roselund, który wprowadzał na rynek Radissona Blu w Zakopanem, został dyrektorem generalnym Park Inn by Radisson w Katowicach. W Zakopanem zastąpił go Bartosz Piechowiak, wcześniej dyrektor Radisson Blu w Świnoujściu. A jego w Świnoujściu Magdalena Łachmicka vel Kowalczuk, dotychczasowa dyrektor operacyjna tego hotelu. Nowego dyrektora szuka też Radisson Blu w Gdańsku.

Pochodzący z Danii Nino Roselund z branżą hotelarską związany jest od 1990 r. Pracował w działach gastronomii hoteli sieci IHG w Niemczech, Rumunii, Uzbekistanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do sieci Radisson Hotel Group dołączył w 2007 r. obejmując stanowisko zastępcy dyrektora w Radisson SAS we Frankfurcie. W 2008 r. został dyrektorem generalnym hotelu Radisson Blu w Krakowie.  Na początku 2015 r. objął stanowisko dyrektora Radissona Blu w duńskim Aarhus, a w połowie 2017 r. zaczął zarządzać Radissonem Blu w Pekinie. Na początku 2019 r. wrócił do Polski jako dyrektor generalny otwieranego Radisson Blu Hotel & Residences Zakopane ze 158 pokojami i 68 apartamentami. Park Inn by Radisson w Katowicach pozostawał bez dyrektora generalnego od kiedy pod koniec ub.r. Radosław Skwarski objął zarządzanie Radisson Blu we Wrocławiu.

Bartosz Piechowiak był dyrektorem generalnym Radisson Blu Resort w Świnoujściu od 2019 r., a wcześniej zastępcą dyrektora. Do sieci Radisson dołączył w 2013 r. jako duty manager w Radisson Blu Hotel Dublin Airport. Następnie jako operations manager pracował w Radisson Blu Hotel & SPA Limerick i Park Inn by Radisson Shannon Airport. Na początku 2019 r. został zastępcą dyrektora Radisson Blu w Świnoujściu, a po kilku miesiącach dyrektorem.

W Radisson Blu Resort Świnoujście zastąpiła go Magdalena Łachmicka vel Kowalczuk, która od połowy ub.r była dyrektor operacyjną tego hotelu, a dołączyła do zespołu jesienią 2019 r. jako housekeeping manager. Wcześnej przez 12 lat związana była z siecią Hilton, pracując m .in. w dziale housekeepingu Hilton Warszawa jako floor supervisor, a następnie w Hilton Garden Inn Rzeszów od fazy pre-openingu w 2012 r., w tym przez pięć lat jako dyrektor operacyjny.

Rekrutację na stanowisko dyrektora generalnego rozpoczął też Radisson Blu Gdańsk, którym przez ostatnie dwa lata zarządzał Michał Ziegert, wcześniej dyrektor Puro Gdańsk.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *