KATOWICE: rusza Mercure z 268 pokojami – green & clean

1 września koło Dworca Głównego PKP w Katowicach rusza hotel Mercure Centrum z 268 pokojami, częścią konferencyjną o powierzchni 97 m kw. i największą roślinną ścianą zieleni w mieście. 1 października otwarty ma zostać Mercure Fabryczna City w Krakowie ze 195 pokojami.WMercure Katowice Centrum znajdą się restauracja Winestone, Green Wall Bar w lobby, centrum fitness z siłownią i gabinetami masażu oraz garaż podziemny. Wraz z hotelem powstał przylegający do niego budynek biurowy o powierzchni ok. 2,8 tys. m kw. Cała inwestycja przygotowana została według koncepcji „green & clean” w zielonej certyfikacji LEED NC. Zgodnie z założeniami, projekt spełniać ma najwyższe wymogi w kwestii zrównoważonego budownictwa. Wizytówką hotelu, która odzwierciedla te wartości, jest jego naturalna, zielona fasada.

Oprócz tego budynek został wyposażony m.in. w odnawialne źródła energii, instalacje odzyskiwania wody deszczowej, zaawansowany system monitoringu zarządzania wodą i energią, czy meble wykonane z materiałów z recyklingu. Jak informuje hotel, Mercure Katowice Centrum stawia na nowoczesność, ekologię i zrównoważony rozwój, a jego zielony design „aktywnie wpisuje się w historyczne przemiany, zachodzące w ostatnich latach w Katowicach”. Projekt przygotowała katowicka pracownia AiR Jurkowscy Architekci.

Dyrektorem generalnym Mercure Katowice jest Andrzej Kleeberg, wcześniej kierujący Sofitelem Wrocław. Hotel jest zarządzany przez Accor, który podpisał umowę z UBM Investment na naszej konferencji Hotel Trends w listopadzie 2018 r. Budowa rozpoczęła się w połowie 2019 r. Na początku 2020 r. UBM zawarł umowę typu sale & lease back na Mercure Katowice i powstającego w Krakowie ibisa Styles Centrum (który również otwarty ma zostać we wrześniu) za ok. 86 mln euro z niemieckim funduszem Union Investment. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *