KOŁOBRZEG: otwarto Solny Resort

Zpoczątkiem sierpnia przy 3-gwiazdkowym hotelu Solny ruszyła 4-gwiazdkowa część Solny Resort, docelowo ze 150 pokojami od 27 do 33 m kw., krytym basenem i salami konferencyjnymi.Apartamenty w nowej części sprzedawane są od 8950 zł za m kw. z deklaracją stałej stopy zwroty 7 proc. rocznie (wyliczanej na podstawie kwoty netto bez wyposażenia) i możliwością 30-dniowego pobytu właścicielskim. W ofercie jest też kilka dwupoziomowych apartamentów z prywatnymi tarasami. Solny Resort jest integralną częścią otwartego w 1976 r. hotelu Solny ze 143 pokojami, salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 270 m kw., strefą odnowy biologicznej, salonem fryzjerskim i kosmetycznym, sauną, restauracją i lobby barem.

W 2011 r. Orbis sprzedał hotel za 11,2 mln zł. Właścicielem została rodzinna spółka Solny Investment ze Szczecinka. W 2018 r. podpisała umowę z Erbudem zł na budowę nowej części o powierzchni 4,5 tys. m kw. za 26 mln zł. Do właścicieli spółki należą też obiekty Relax Inn Health & Spa w Ustroniu Morskim i pensjonat Żółty Domek w Szczecinku. Kolejną inwestycja ma być Villa Solny z 30 apartamentami w Ustroniu Morskim. W Kołobrzegu w czerwcu otwarty został Olymp IV Spa & Wellness z 350 pokojami, w lipcu hotel Radisson z 209, a w przygotowaniu jest m.in. Crown Plaza Baltic Wave z 468 pokojami oraz kilka apartamentowców z funkcjami hotelowymi i ofertą najmu krótkoterminowego, w tym Harmony Resort ze 119 apartamentami, gdzie w drugim etapie planowany jest DoubleTree by Hilton o podobnej wielkości. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *