SZKLARSKA PORĘBA: Linden Hotel & Resort – inwestycja Grupy Ptak

Linden Hotel & Resort ze 137 pokojami i strefą SPA oraz basenem powstaje w Szklarskiej Porębie. Inwestorem jest firma Fashion Hotel z Rzgowa, należąca do Grupy Ptak. Kompleks otwarty ma zostać do końca 2022 r.Projekt przewiduje budowę pięciokondygnacyjnego budynku, połączonego z istniejącym budynkiem historycznego hotelu Lindenhof, który po wojnie działał jako Wojskowy Dom Wypoczynkowy Śnieżynka. 15 lat temu został sprzedany przez Agencję Mienia Wojskowego, ale stał niezagospodarowany, a w 2020 r. kupiła go firma z Grupy Ptak. Całość stworzyć ma „spójny kompleks w górskim, XIX-wiecznym stylu”. Zaoferuje pokoje i apartamenty o powierzchni od 26 do 77 m kw. sprzedawane po 14,9 tys. za m kw. Jak deklaruje inwestor, ich zakup zapewnić ma: „Stały zysk. Gwarantuje go stała stopa zwrotu wynosząca 7% rocznie”, a także „Pewność przychodu.

Gwarantujemy stałość zysku poprzez podpisanie 10-letniej umowy najmu”. Firma Ptak jest właścicielem Centrum Hurtowego Ptak w Rzgowie – największego w Europie Środkowej centrum hurtowej sprzedaży odzieży, także centrum targowo-kongresowego w Nadarzynie. Antoni Ptak należy do najbogatszych ludzi w Polsce. W Szklarskiej Porębie powstają już m.in. Mercure Bergo Hotel & Resort ze 140 pokojami, kompleks Horizon Hotel & Resort ze 155 pokojami, z czego 87 działać będzie pod marką Holiday Inn, Grand Hotel & Spa Hôtels & Préférence z 267 pokojami sieci Louvre Hotels Group i Złoty Horyzont Resort & Spa ze 109 pokojami. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *