Znani artyści pokażą swoje prace związane z tematyką lotniczą na wystawie w hotelu Novotel Warszawa Airport

Ponad 20 znanych malarzy i rzeźbiarzy zaprezentuje swoje dzieła na wystawie w hotelu Novotel Warszawa Airport. Obrazy, rzeźby i grafiki powstały w czasie odbywającego się tam Międzynarodowego Pleneru Artystycznego AVIATOR II. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 stycznia o godz. 18.

Swoje obrazy, grafiki i rzeźby poświęcone tematyce lotniczej pokaże 26 uznanych, profesjonalnych malarzy i rzeźbiarzy z Białorusi, Syrii oraz z Krakowa, Częstochowy, Wrocławia, Bydgoszczy, Poznania i Warszawy. Ich prace to efekt Międzynarodowego Pleneru Artystycznego AVIATOR II, który odbywa się w hotelu Novotel Warszawa Airport w dniach 8 – 18 stycznia tego roku. Jego organizatorami są Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków oraz dyrekcja hotelu. To już druga edycja tej imprezy. Pierwszy plener odbył się dokładnie rok temu.

Wśród artystów, których dzieła będzie można tym razem obejrzeć na wystawie, są m.in. Edward Gałustow z Białorusi - uczestnik wielu prestiżowych wystaw w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Rosji, Nazir Ismail z Syrii – najbardziej znany artysta w świecie arabskim, pracował w 30 krajach na całym świecie, Tomasz Awdziejczyk – wiceprezes Związku Polskich Artystów Plastyków, który ma swoim koncie wiele wystaw w kraju i za granicą oraz Witold Zakrzewski – malarz, swoje prace prezentował m.in. na wystawie w Hannowerze.

Novotel Warszawa Airport od dłuższego czasu angażuje się w przedsięwzięcia związane z kulturą i sztuką, zwłaszcza nowoczesną. W ramach współpracy z mieszczącą się na terenie hotelu Galerią TAB wielokrotnie organizowane były wernisaże i wystawy uznanych artystów. W maju ubiegłego roku można było oglądać prace Jarosława Luterackiego, który zajmuje się malarstwem iluzjonistycznym, rzeźbą, projektowaniem wnętrz i ogrodów. Jego najsłynniejszy cykl obrazów „Ogrody” był wielokrotnie prezentowany na wystawach w całym kraju. W hotelu Novotel Warszawa Airport swoje prace wystawiali też: Grzeogorz Piecyk, Mariusz Zdybał i Monika Dąbkowska. Dużą popularnością wśród warszawiaków i hotelowych gości cieszyła się wystawa rzeźby ogrodowej w Novotel Garden Gallery.Źródło: materiały prasowe

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *